28.07.2022

Виправдовування збройної агресії рф – правоохоронці оголосили підозру двом мешканцям Миколаївщини

27 липня слідчі Баштанського районного відділу поліції в Миколаївській області спільно з працівниками окружної прокуратури та Департаменту стратегічних розслідувань ГУНП в Миколаївській області повідомили про підозру 39-річній мешканці Баштанщини.

У ході розслідування правоохоронці встановили, що у с. Новоолександрівка жінка, спілкуючись із односельцями, публічно підтримувала збройну агресію російської федерації. Жінка висловлювала переконання, що в разі захоплення російськими військовими південних областей України, на цих територіях покращиться рівень соціальної підтримки мешканців та якість їхнього життя, а також зросте рівень заробітної плати, пенсії та соціальних виплат.

Того ж дня слідчі відділення поліції № 4 Миколаївського районного управління поліції під процесуальним керівництвом окружної прокуратури, повідомили про підозру 63-річному мешканцю смт Воскресенське. Правоохоронці з’ясували, що у медичному закладі чоловік, спілкуючись із персоналом, висловлював свою підтримку щодо дій держави – агресора та закликав про необхідність здаватися військовим формуванням російської федерації, які після захоплення території України та встановлення російської влади, забезпечать належний, на його думку, рівень життя.

За вказаними фактами проводиться розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 1 ст. 436-2 Кримінального кодексу України «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників».

Відповідно до українського законодавства підозрюваним може загрожувати позбавлення волі на строк до трьох років.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області

 

Leave a Reply