26.05.2022

Як жили люди в окупованому селі на Миколаївщині (ВІДЕО)

Село Мар’ївка, Інгульської громади, було під окупацією російських військ сім днів, загарбники займали порожні будинки в селі, у місцевих вимагали їжу, ставили свої блок-пости та рили всюди окопи.

Наталя Пашкевич — жителька села Мар`ївка — розповіла кореспондентам “Суспільного”, що в селі під час окупації були військові з ДНР, буряти стояли на в’їзді до населеного пункту.

“Перевіряли всі машини, і все. Сімки витягували, телефони забирали. Це все було”, — розповіла Наталя Пашкевич.

“Зайде отак у хату з автоматом, і один же не ходить, їх багато було. Питає: “От у вас того нема? У вас того нема?”. Ну, що людина повинна робити? От у нас жили, я з ними гиркалася, чоловік мене сварив: “Ти дурна? Вистрілить по тобі”, — розповіла Наталя Пашкевич.

“Магазини пограбували, а потім ходять, де щось купити, гроші російські пропонують. Кажу: “В магазині”. А вони: “А там нічего нєту”. А я одному так і сказав: “Ви ж їх пограбували”, — розповів житель села Мар’ївка Валерій Євдокименко.

У Валерія Євдокименка мотор забрали з трактора. Чоловік — місцевий фермер, говорить, що після себе у дворах військові залишили окопи, для чого копали в городах так і не зрозумів.

“Копали окопи два хлопці. Я ще спитав: “А ви строковики?”. А один: “Піймали мене, їхав на автобусі, відправили сюди воювати”. Другий якийсь працівник”, — говорить Валерій Євдокименко.

Місцевих людей не чіпали, а от у сусідньому селі Виноградівка били чоловіків, розповідає Валерій Євдокимено. У Мар’ївці російських військових було багато, до тисячі одиниць різної техніки, але з села тікали швидко.

“Оце як наші починають стріляти, вони як миші у село біжать, їдуть на БТРах і ховаються у двори. Почали стріляти з Інгулки, з Пісок, а вони почали кругову оборону. А в один чудовий день ніхто і не думав, що вони підуть. Годин у п’ять вечора почали збиратись і вже о дев’ятій їх не було. Така кількість і так швидко втікли”, — говорить Валерій Євдокименко.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply