29.05.2022

Яка ситуація на Миколаївському ринку праці

Від початку повномасштабної війни, з 24 лютого, у Миколаївській області кількість людей, що отримали статус безробітного, збільшилась приблизно на 40 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом у 2021 році.

Паралельно зі зростанням кількості безробітних в області зменшується й кількість вакансій.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю розповіла заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

За словами Людмили Алпєєвої, ситуація на ринку праці змінюється щодня.

“Майже на 40 відсотків збільшилась кількість безробітних людей. Це дуже велика кількість людей, які звернулися до служби зайнятості по допомогу. Але більшість людей приходить, щоб отримати матеріальне забезпечення. Сьогодні вони не стільки шукають роботу, скільки хочуть отримати допомогу по безробіттю”, — розповіла Людмила Алпєєва.

Також, зі слів Людмили Алпєєвої, станом на 28 травня відкритими залишаються 30 відсотків вакансій від кількості вакансій за аналогічний період у 2021 році.

“Якщо у 2021 році всього було 9 296 вакансій, то цього року — 5 103 вакансії. На перше травня 2021 року було 1 632 вакансії, в цьому році — 500. Тобто третина вакансій у нас залишилась”, — розповіла Людмила Алпєєва.

На Миколаївщині багато роботодавців призупинили свою діяльність, “законсервували” бізнес або скоротили діяльність. Для стабілізації ринку праці, за словами Алпєєвої, потрібно шукати нових роботодавців, заохочувати їх працювати, розширювати діяльність та приймати людей на роботу. Для цього існують відповідні програми.

“У нас, як і раніше, є програма компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю за новостворене робоче місце. Тобто роботодавець створює робоче місце і бере на нього когось з клієнтів Служби зайнятості, і ми йому протягом року сплачуємо єдиний соціальний внесок, повертаємо йому”, — розповіла Людмила Алпєєва.

Окрім цього роботодавець може отримати ще 6 500 грн додатково за одне створене робоче місце, якщо працевлаштовує внутрішньо переміщену особу. На Миколаївщині станом на 28 травня такі виплати отримали вже роботодавці за працевлаштування 34 внутрішньо переміщених осіб.

“Сьогодні у нас існує нова програма — компенсація 6 500 грн роботодавцям, які працевлаштовують внутрішньо переміщену особу. І протягом двох місяців вони отримують 6 500 грн. Програми діють, це допомога роботодавцям під час війни. Якщо за два місяці 13 000 грн отримати за працевлаштовану внутрішньо переміщену особу, я думаю, це дійсно є допомога”, — сказала Людмила Алпєєва.

Станом на 28 травня у Миколаївській області серед роботодавців найбільший попит залишається на працівників у сільськогосподарському секторі, у переробній промисловості та в медичній сфері.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply