24.05.2022

Южноукраїнськ хочуть перейменувати на Південноукраїнськ

Місто Южноукраїнськ незабаром отримає нову назву. Такі ж зміни чекають на деякі вулиці та провулки в Южноукраїнській МТГ. Над цим питанням працює спеціальна комісія.

Про це йдеться на сайті міської ради.

«За результатами обговорення комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів тощо на території Южноукраїнської міської територіальної громад одноголосно вирішено необхідність перейменування міста Южноукраїнська. Адже відповідно до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» назва міста не відповідає нормам правопису та стандартам державної мови», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідно до листа Інституту української мови Національної академії наук України, нормативна форма власної назви міста Южноукраїнськ є Південноукраїнськ.

Крім того, комісія вирішила перейменувати 14 вулиць громади, а також визначили 7 вулиць, які потребують більш детального вивчення щодо їх перейменування.

Зокрема, в підлягають перейменуванню вулиці Дружби Народів, Маяковського, Пугачова, Маяковського, Лермонтова, Поспєлова та низка інших.

Зазначається, що після перейменування вулиць та зміни назви міста Южноукраїнська мешканці територіальної громади не матимуть жодних фінансових витрат, адже замінювати документи на майно чи землю, а також оновлювати прописку не потрібно.

Leave a Reply