21.05.2022

З «Азовсталі» евакуювали практично всіх людей

З території заводу «Азовсталь» вивезено практично всіх людей — і цивільних, і військовослужбовців.

Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Вивезено цивільних, медиків, тяжко поранених. У цей момент також відбувається вивезення людей. Мені здається, що найближчим часом завершиться вивезення всіх», – сказав Зеленський.

За словами президента, це складна структура і домовлялися про те, що розблокуванням займатимуться посередники, західні партнери.

«Я домовлявся з Туреччиною, Швейцарією, Ізраїлем, спочатку з Францією через відносини лідерів з Росією. Коли ми бачили, що воєнним шляхом розблокувати неможливо. Хоча, чесно скажу, десятки, сотні разів я промовляв із лідерами інших держав, щоб надати відповідну зброю нашим військовим, щоб військовим шляхом ми дійшли до Маріуполя задля того, щоб розблокувати цих людей», – сказав він.

Також Зеленський зазначив, що під час оборони Маріуполя загинуло багато льотчиків. Основна причина – відсутність повітряного коридору та потужна ППО противника:

«Дуже велика кількість людей загинула – наших льотчиків. Це абсолютно героїчні люди, які знали, що долетіти майже неможливо. Долетіти до «Азовсталі» та привезти їм ліки, харчові продукти, воду, забрати тіла, поранених. Усе це відбувалося. Багато речей відбувалося, які ніхто офіційно не міг коментувати. Чому? Тому що повітряних коридорів до «Азовсталі» не було через їхню потужну ППО», – сказав Президент.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply