19.09.2016

“Зарплата вчителям має зрости на третину”, – Міністр освіти

12

Усі педагогічні працівники, що нині знаходяться між 8 та 12 розрядом, мають піднятися вгору по тарифній сітці на 2 розряди.

Разом із загальним підвищенням зарплати бюджетників, це дасть змогу збільшити зарплату вчителям на третину. Про це розказала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час розмови з освітянами Львівщини на тему «Концепція Нової української школи: чому та як потрібно змінювати шкільну освіту в Україні» в рамках Форуму видавців у Львові.

З 2017 року ми просуваємо вчителя в тарифній сітці. Я вважаю абсолютною несправедливістю, що вчитель вищої категорії оплачується по 12-му тарифному розряду, а молодий викладач вищої школи, при всій повазі, – по 15-му. Цей розрив має бути подолано, – зазначила Лілія Гриневич.

Просування вгору на 2 розряди по тарифній сітці дасть можливість підвищити зарплату педагогічним працівникам від 500 до 800 грн. Додатково відбуватиметься збільшення заробітної плати для всіх бюджетників через підвищення мінімальної заробітної зарплати. Таким чином, з урахуванням усіх факторів, зарплати вчителів у наступному році зростуть приблизно на третину.

Міністр освіти і науки України також зазначила, що лише зміни зарплати недостатньо, про що свідчить досвід різних країн світу. Наприклад, у Польщі були спроби підняти заробітну плату вчителям. Тепер експерти, що аналізували результати реформ, зазначають, якщо одночасно з підняттям зарплати не буде змін у системі кваліфікації і вимог до вчителя, то тоді збільшення оплати праці жодним чином не позначиться на якості освіти в школі.

Моя позиція полягає в наступному: ми маємо піднімати заробітну плату вчителям, але маємо міняти й систему підвищення кваліфікації, про що йдеться в законі «Про освіту». Ми повинні більше мотивувати кращих, бо вони мають стати агентами змін – тут ідеться про добровільну сертифікацію вчителів. Ми маємо ставити нові вимоги до методик викладання – тоді це буде процес, що відобразиться на результативності і якості навчання дітей, – наголосила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, що з 17 по 18 вересня Лілія Гриневич перебувала з робочим візитом у Львові. В його рамках вона також відвідала заходи, присвячені освіті, на Форумі видавців та відвідала відкрите обговорення на тему: «Нова книга для Сходу України».

Прес-служба Міністерства освіти і науки України

Читайте також: 20 графиков и карт, которые доступно объясняют агробизнес Украины

Leave a Reply