14.10.2016

Землі лісового фонду площею 2,5 га в урочищі “Рибаківка” повернені в держвласність

174-640x426Березанська райдержадміністрація незаконно припинила право постійного користування державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство» землями загальною площею 2,5 га вартістю понад 1 млн грн в  Рибаківці.

10.10.2016 господарським судом в Миколаївській області підтримано принципову позицію прокуратури та за результатом розгляду позову від 01.08.2016 скасував розпорядження Березанської райдержадміністрації, якими незаконно припинено право постійного користування державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство» землями державного лісового фонду загальною площею 2,5 га вартістю понад 1 млн грн, розташованими в межах Рибаківської сільської ради на узбережжі Чорного моря.

Установлено, що зазначені розпорядження РДА прийнято на підставі незаконних письмових заяв посадовців державного підприємства щодо добровільної відмови від права постійного користування зазначеними земельними ділянками лісогосподарського призначення ще у 2011 році.

Водночас, з метою недопущення фактів порушення інтересів держави і суспільства під час відчуження та зміни цільового призначення земельних лісових ділянок, розпорядженням КМУ від 10.04.2008 № 610-р заборонено прийняття рішень про надання згоди на вилучення лісових ділянок, їх передачу у власність та оренду із зміною цільового призначення.

Унаслідок протиправних дій посадовців з державної власності та з користування держпідприємства незаконно вибули зазначені землі.

Окрім того, за фактом зловживання службовим становищем посадовцями державного підприємства «Очаківське лісомисливське господарство», що спричинило тяжкі наслідки, розслідується кримінальне провадження.

Органи прокуратури Миколаївщини і надалі будуть принципово реагувати на порушення законодавства в сфері земельних відносин, зокрема, щодо повернення державі незаконно вилучених земель у рекреаційно-курортній зоні чорноморського узбережжя.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

Читайте також: Апеляційний суд підтвердив незаконність роздачі землі в “Леваневцях”

Leave a Reply