08.06.2024

Через російські обстріли Україна втратила 50% генерації електроенергії

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна внаслідок обстрілів втратила 50% спроможності генерації електроенергії.

За його словами, влада працює над відновленням, щоб до зими мати якомога більше генерації.

— Ситуація в енергетиці дуже складна. Росія зруйнувана 50% нашої спроможності генерації електроенергії. Фактично, станом на сьогодні, через ракетні і дронові атаки ми втратили 9,2 ГВт електроенергії нашої потужності, з якою ми проходили минулу зиму, – зазначив він.

Денис Шмигаль додав, що фактично зруйновано 42 енергоблоки; 27% великих електростанцій залишились в робочому стані, 73% ТЕС зруйновано або пошкоджено і сьогодні не працюють; 20 гідроенергетичних блоків також не працюють – це 1,3 ГВт потужності.

Ми працюємо над відновленням цієї інфраструктури, щоб запустити до зими якомога більше генерації. Ми працюємо над захистом, щоб якомога більше захистити те, що відновлено і збережено. Ми працюємо над збільшенням імпорту електроенергії з Європейським Союзом. В нас фізична спроможність 2,2 ГВт, поки що нам політично дозволяють 1,7 ГВт імпортувати, ми домовляємось зараз на всіх рівнях і з Єврокомісією, щоб спроможність імпортувати була максимальною, – додав він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *