27.09.2015

Франція завдала перших авіаударів у Сирії

Франція нанесла перші повітряні удари по позиціях бойовиків терористичного угруповання «Ісламська держава» на території Сирії.

Про це йдеться в офіційній заяві Єлисейського палацу, повідомляє «Укрінформ».

«Франція вдарила по Сирії. Ми завдали повітряних ударів на основі інформації, отриманої під час зібраної розвідувальних операцій, які зайняли більше ніж два тижні, були автономними та здійснювалися у координації з нашими партнерами по коаліції», – зазначається в заяві.

Франція підтверджує свою рішучу прихильність боротьбі проти терористичної загрози Ісламської держави. «Ми нанесли удари у той час, коли наша національна безпека перебуває під загрозою», – наголошується в документі.

В Єлисейському палаці висловили переконання, що «сирійський хаос повинен отримати глобальну відповідь». «Цивільні люди повинні бути захищені від усіх форм насильства, скоєних як Ісламською державою та іншими терористичними угрупованнями, так і від смертельних бомбардувань Башара Асада», – підкреслили в адміністрації французького президента.

У Єлисейському палаці також наголосили, що більш ніж коли-небудь сьогодні постає актуальність щодо запровадження політичного перехідного періоду, який поєднує в собі елементи режиму і поміркованої опозиції, відповідно до Женевського комюніке. «Франція підтримує його положення. Вона буде активно працювати з ними разом з усіма учасниками на підтримку зусиль спеціального посланця ООН по Сирії пана Стаффана де Містури», – зазначаили в Єлисейському палаці.

Нагадаємо, що на початку вересня президент Франції Франсуа Олланд заявив про початок здійснення розвідувальних польотів над територією Сирії з метою виявлення об’єктів бойовиків ІД та нанесення по них повітряних ударів. Через один тиждень після заяви глави держави, прем’єр-міністр Мануель Вальс додав, що ВПС Франції продовжать розвідувальні польоти над Сирією, а коли вважатимуть за потрібне, нанесуть повітряні удари, при цьому наземної операції країн Заходу не буде.

Leave a Reply