09.10.2015

Гаазький трибунал може розслідувати воєнні злочини 2008 року в Грузії

796727

У разі відкриття розслідування Міжнародним кримінальним судом, це буде перша справа, в якій фігуруватиме Росія.

 


 

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі може розпочати розслідування щодо воєнних злочинів, вчинених під час російсько-грузинського конфлікту 2008 року, йдеться у повідомленні на сайті суду, оприлюдненому в четвер, 8 жовтня.

“Прокурорка Фату Бенсуда дійшла висновку, що є достатньо підстав підозрювати вчинення злочинів у Грузії у рамках юрисдикції суду в контексті збройного конфлікту в серпні 2008 року”, – зазначається в повідомленні суду.

У разі, якщо подання Фату Бенсуда схвалять, це буде перше провадження, в якому фігуруватиме Росія. Рішення про те, чи є достатньо підстав для початку розслідування, має ухвалити окрема палата суду у складі трьох суддів. Прокурорка повинна найближчим часом направити в палату відповідне подання.

Збройний конфлікт у серпні 2008 року, що розгорівся через сепаратистський регіон Південна Осетія, призвів до загибелі сотень людей. Як Грузія, так і Росія звинувачували одна одну в скоєнні воєнних злочинів.

Грузія є країною-підписантом Римського статуту. Таким чином, Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію над злочинами, вчиненими на її території. Росія не ратифікувала Римський статут.

Нагадаємо, Україна також зверталася до суду в Гаазі з проханням розслідувати злочини у Криму та на Донбасі.

Джерело: Українська служба DW

Leave a Reply