13.02.2016

Мешканці Миколаївщини не дозволили будувати ГЕС у Національному парку (ВІДЕО)

1

12 лютого у селищі Грушівка відбулися громадські слухання з питання будівництва Гідро Електро Станції на річці Південний Буг на мальовничій території національного парку «Бугський Гард».

Присутні мешканці села вислухавши сторону директора забудовника (Автенюка Бориса Миколайовича), висловили недовіру та проголосували проти побудови промислового об’єкту у заповідному місці.

Споруду планувалося збудувати у мальовничому місці «Скала Довга», яка знаходиться між місцями «Панська криниця» та «Чубак». До речі, зі слів доповідача, жити й відпочивати у томі місці небезпечно для здоров’я, оскільки радіаційний фон скель 45-60 мілірентген на годину. А як на думку Бориса Миколайовича має працювати персонал станції у такому «страшному» місці?

Хочеться зазначити, що вся доповідь Автенюка була схожа на суцільне замилювання очей мешканцям. У ході розмови виявилося, що немає дозволів. Земля на якій планується будівництво – Національний Парк (де дозволено займатися лише науковою працею), що жодних преференцій для громади села немає, жодних програм по догляду, чи розчищенню річки нема. Ціна на електроенергію для жителів села не буде пільговою (ну хіба що школа, дитсадок і міськрада можуть отримати 50% знижку). Тобто у доповідача не було жодного аргументу, чи пропозиції взамін на понівечення природи Національного Парку.
Присутні представники Правого Сектору підтримали людей та зазначили, що неможна довіряти людям, які говорять відверту неправду, не можна давати дозвіл на подібне будівництво у заповідній зоні. Адже наша природа і так щодня губиться браконьєрами, нечистотами Первомайського «Міськводоканалу» і так далі, а ми зараз маємо жити не одним днем, а піклуватися про майбутнє, про те що залишимо нашим дітям – природу, чи «заповідну промзону”.

Читайте також: Миколаївці виступили проти музики в громадському транспорті

Джерело: ПС Первомайськ

Leave a Reply