01.10.2015

Миколаївська прокуратура застерігає від незаконного перетину кордону з Кримом

1e4b411cd.thumb_mainЗа незаконний перетин кордону з АР Крим порушники будуть нести відповідальність згідно чинного законодавства, пояснили у прес-службі прокуратури Миколаївської області


 

Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» визначено статус АР Крим – території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації; встановлено особливий правовий режим на цій території, визначено особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб.

Відповідно до ст. 10 цього Закону громадяни України мають право на вільний та безперешкодний в’їзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти в’їзду-виїзду за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. В’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї допускаються лише за спеціальним дозволом через контрольні пункти в’їзду-виїзду.

Згідно із чинним законодавством за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачано кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 1 до 8 років з конфіскацією транспортного засобу (ст.332-1 КК України) та адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративного арешту на строк до 15 діб (ст.ст.204-1, 204-2 КУаАП).

Що стосується осіб, які незаконно перетнули або зробили спробу незаконно перетнути державний кордон України, порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, порушили прикордонний режим, режим в пунктах пропуску через державний кордон України або режимні правила у контрольних пунктах в’їзду – виїзду, вчинили злісну непокору законному розпорядженню або вимозі військовослужбовця чи працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, а також іноземців та осіб без громадянства, які порушили правила перебування в Україні або транзитного проїзду через територію України, то їх може бути затримано на строк до трьох годин для складення протоколу, а в необхідних випадках для встановлення особи і з’ясування обставин правопорушення – до трьох діб з повідомленням про це письмово прокурора протягом двадцяти чотирьох годин з моменту затримання» (ч.2 ст. 263 КУпАП).

За порушення правил ввезення контрабандної продукції на/з тимчасово окупованої території АР Крим та підробки супровідних документів, штампів, печаток та бланків, окрім адміністративної (ст. 483 Митного кодексу України) передбачена і кримінальна відповідальність за статтями 199, 201, 358, 366 КК України, санкції яких передбачають покарання у вигляді штрафу від 30 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та у вигляді позбавлення волі на строк від 1 до 12 років.

 

Leave a Reply