16.10.2015

Миколаївський художник передбачив зміну еліт – нардеп Кремінь

Невідомий автор

У центрі - Андрій Антонюк

У центрі – Андрій Антонюк

Миколаївський художник Андрій Антонюк у своїй творчості ще за життя перебачав зміну еліт у нашій державі

Таку думку висловив народний депутат Тарас Кремінь, побувавши на виставці полотен Маестро Антонюка у Миколаівському обласному краєзнавчому музеї “Старофлотські казарми”

“Андрій Антонюк був для кожного з нас найкращим, однаково незабутнім і щирим” – таке можна було почути від учасників відкриття посмертної виставки Андрія Антонюка “Святе і чисте джерело”, -поділився своїми враженнями нардеп.

У “Старофлотських казармах”  15 жовтня були представлені близько півсотні написаних у 1970-2000-і рр. полотен, зокрема: “Феофан Прокопович”, “Кирило і Мефодій”, “Трійця на морі”, “До зірок. Юрій Кондратюк”, “Святий Микола”, “Літо на Богополі”, “Три моі стихії”.

Зображення

Більшість із них – це надбання світового рівня, що зберігаються в колекціях Миколаівського обласного художнього музею імені В.Верещагіна, Краєзнавчого музею, а також у приватних збірнях тих, хто підтримував художника в складні й буремні роки .

зображення 2
Окрему частину експозиції склали родинні світлини часів дитинства, служби в арміі, періоду навчання в Одеському художньому училищі імені М.Грекова, сучасні відбитки; також тут улюблена кобза Антонюка, його пензлі, нагороди та особисті речі.

Вперше за останні роки на виставці експонувалася  картина “Вавилонська вежа”, яка, попри свою політичну складову, стала насправді пророчою, – відзначив Кремінь

“Ще 2012 року Андрій Антонюк передбачив кардинальну зміну політичних еліт, духовний катарсис народу, його складну й криваву боротьбу за незалежність”, – підкреслив парламентарій.

Зображення 3

У цей день в музеї лунали спогади Данила Антонюка та вірші Дмитра Креміня, а на екрані демонстрували унікальні відео за участю та про Андрія Антонюка та його щирих друзів і поціновувачів  його таланту.

“Було відчуття, що всі ми повинні бути щасливими, бо знали таку людину, жили в часи бунтарства, становлення і розквіту його таланту.Нехай буде вічною пам’ять про нашого славетного Маестро. Маестро Андрія Антонюка”, – наголосив Тарас Кремінь.

 

зображення 4

Зображення 5

 

Leave a Reply