12.09.2015

На Миколаївщині для придбання житла для сімей загиблих і поранених бійців АТО виділено 11 млн. гривень

Про соціальний захист учасників АТО, демобілізованих та членів їхніх сімей на сьогоднішній колегії ОДА розповіла директор департаменту соціального захисту населення Ольга Сивопляс.

Так, за її словами, станом на початок вересня, в Миколаївській області офіційно зареєстровано 1 тис. 434 демобілізованих учасників антитерористичної операції. За рахунок коштів обласного бюджету оздоровлено 83 людини, у тому числі 6 членів сім’ї, за рахунок місцевих бюджетів спрямовано на відпочинок 66 учасників антитерористичної операції.

«Особлива увага приділяється і психологічному захисту демобілізованих. У серпні поточного року обласною організацією «Ініціатива заради життя» надано 12 індивідуальних консультацій демобілізованим та членам їхніх сімей », – зазначила Ольга Сивопляс.

Директор департаменту повідомила, що відповідно до бюджетної програми придбання житла сім’ям загиблих військовослужбовців а також інвалідам I-II груп – учасникам  АТО, вчора було придбано першу квартиру. Загалом на цю програму Миколаївській області передбачено майже 11 млн. грн і вже визначено перші 17 сімей – претендентів  із загальної черги.

В.о начальника головного управління Держгеокадастру Наталя Ільчанінова повідомила, що в територіальні підрозділи Держземагентства та Держгеокадастру в Миколаївській області звернулося понад 4 тисяч військовослужбовців за отриманням земельних ділянок.

За результатами розгляду звернень прийнято 1 733 рішення про надання дозволу на розробку проектів землеустрою та з них вже затверджено 345 наказів про надання у власність 547 земельних ділянок на загальну площу понад 646 га.

Крім того, Наталія Ільчанінова повідомила, що в Миколаївській області буде створена інтерактивна карта, яка дозволить в режимі онлайн визначати земельні ділянки для учасників антитерористичної операції. За її словами, це допоможе уникнути ситуації, коли учасникам АТО відмовляють у виділенні ділянок, і вони змушені звертатися в різні органи місцевого самоврядування та територіальні підрозділи Держгеокадастру, збільшуючи тим самим кількість необроблених заявок.

Голова Миколаївської райдержадміністрації Алла Воробйова розповіла про бюрократичні перешкоди в питанні отримання земель військовослужбовцями. За її словами, Держгеокадаструвчасно не надає інформацію про списки військовослужбовців, що стоять на черзі за отриманням земель:

«16 квітня я звернулася до Держземагентства з проханням надати список хлопців, учасників АТО, які стоять на черзі виділення землі. Отримала я відповідь 9 вересня. Зареєстрований вихідний номер на бланку – 21 травня, на конверті Укрпошти – 8 серпня. Лист-відповідь про те, що 175 осіб потребує землі, надходить через 3 місяці після запиту. І кого ми обманюємо? ».

Крім того, за її словами, в лютому вона звернулася з проханням виділити демобілізованим – учасникам АТО масив земельних ділянок Яснополянській сільської ради в розмірі 200 га. Однак стало відомо, що в жовтні 2014 року цю ділянку незаконно було передано Держгеокадастром в оренду фермеру, а через тиждень після цього був підписаний наказ про виділення цієї ж ділянки для використання військовослужбовцями.

 

В.о начальника головного управління Держгеокадастром Наталія Ільчанінова розповіла, що дійсно її попередник підписав низку документів, які суперечили один одному і тепер важливо дочекатися рішення про скасування цих наказів для законної передачі цієї землі.

Голова облдержадміністрації Вадим Меріков зазначив, що направить відповідне звернення до прокуратури області.

За матеріалами Мой город

Залишити відповідь