26.11.2015

На Миколаївщині в свята кожна дитина повинна почувати себе щасливою

11147873_643383085764005_3287829613053643813_n

Оксана Янішевська: Наше головне завдання – приділити увагу кожній дитині. Про це заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська сказала сьогодні, 26 листопада, проводячи координаційну раду з питань захисту прав дітей.

-Захист прав та законних інтересів дитини є одним з найголовніших пріоритетів нашої роботи і напрямків державної політики України. Та ситуація, яка сьогодні склалася в країні, потребує від нас додаткових зусиль, концентрації наших дій в плані роботи спрямованої на оперативне розв’язання нагальних проблем, які виникають з приводу порушення прав дітей, – відкрила засідання Оксана Янішевська.

Заступник голови облдержадміністрації доповіла присутнім, що в області розгорнуто роботу по захисту прав, свобод та законних інтересів дітей із сімей та дітей, позбавлених батьківського піклування, які внутрішньо переміщені із зони АТО:

Станом на сьогоднішній день до навчальних закладів області зараховано 1102 диитини, які були переміщені з регіонів проведення антитерористичної операції. До дошкільних закладів освіти влаштовано 270 дітей, до ЗОШ – 676 учнів, до ВНЗ – 111 студентів, до ПТУ – 45 учнів.

579071_w_300

За її словами, на початку року було виявлено 26 дітей (з них 4 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування), які були переміщені з тимчасово окупованої території України та регіонів проведення антитерористичної операції без законних представників.

Оксана Янішевська повідомила, що на сьогоднішній день в нашій області проблемних питань щодо дітей переміщених сімей немає.

Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Янковська розповіла про взаємодію центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і служб у справах дітей щодо здійснення соціальної роботи з сім’ями

Вона наголосила, що необхідна взаємодія всіх 5 обласних центрів соціальної реабілітації дітей.

-У процесі виведення сім’ї зі складної життєвої ситуації бере участь соціальна служба, служба у справах дітей та кримінальна міліція у справах дітей. Немає чіткоъ взаемодії інших суб’єктів соціальної роботи

За її словами, протягом 9 місяців 2015 року обласним центром було охоплено 263 сім’ї, з них: 142 – перебувало під соціальним супроводом, а 121 – отримувала комплекс соціальних послуг без забезпечення соціального супроводу.

Начальник служби у справах дітей Ірина Осауленко додала, що необхідно провести спільну зустріч-конференцію для налагодження взаємодії суб’єктів всіх соціальних служб.

Директор КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради Світлана Клюйко поділилася позитивним досвідом роботи з дітьми.

Основна мета нашої роботи – повернути дитину в сім’ю – біологічну, прийомну, будинок сімейного типу, забезпечити усиновленням. За 11 місяців 2015 року в нашому центрі перебувало 283 дитини – діти зі складними життєвими обставинами, засудженні, ті що мають конфлікт з законом, свідки чи жертви протиправних дій. Кожній дитині надається своєчасна допомога та підтримка. Більшість дітей повернуто до біологічних сімей, інші – влаштовані до прийомних сіией, будинків сімейного типу, усиновленні, – розповіла Світлана Клюйко.

Начальник служби у справах дітей Миколаївської міської ради Ірина Шамаріна розповіла про взаємодію органів опіки і піклування з питань захисту майнових та житлових прав дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування:

-На сьогоднішній день в Миколаєві 971 особа – діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, 129 дітей – вихованці державних інтернатних закладів. З усієї кількості дітей – 190 не володіють правом користовання не правом власності. 94 дитини стоять на квартирному обліку на сьогоднішній день

Головною проблемою, за її словами є питання капітального ремонту житла куди мають повернутися діти, досягнувши 18-ти річного віку. Служби у справах дітей Миколаївської міської ради готують кошторисну документацію для внесення у міський бюджет 2016 року на проведення ремонтних робіт.

Оксана Янішевська зазначила, що райдержадміністраціям необхідно взяти на контроль забезпечення фінансування програм захисту майнових та житлових прав дитини на 2016 рік.

Крім того, за її словами, протягом 2015 року не створено жодної прийомної сім’ї та жодного будинку сімейного типу в містах Вознесенськ, Очаків, Южноукраїнськ та в Баштанському, Жовтневому, Березнегуватському, Веселинівському, Снігурівському та Очаківському районах.

На нараді, деякі з заступників голів райдержадміністрацій та міських голів проблемних міст та районів звітували про роботу щодо розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Так, перший заступник голови Снігурівської райдержадміністрації Андрій Бохонок розповів, що в районі на обліку 223 дитини сироти та дитини позбавленої батьківського піклування:

Службою у справах дітей постійно проводиться агітаційна та інформаційна робота серед населення щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу – розміщення на сайті, газетах, стендах. З початку 2015 року в районі 2 усиновлення, проте 46 дітей на сьогодні не перебувають в сімейних формах виховання

Заступник Очаківського міського голови Лариса Лященко розповіла, що в місті на первинному обліку знаходяться 48 дітей, з них – 33 сироти, 6 дітей тимчасово влаштовані до родичів, 3 знаходяться в інтернаті, 1 прийомна сім’я і дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей.

За її словами, до кінця року планується створити одну прийомну смію, майбутні батьки вже пройшли необхідне навчання.

Очаківська міська рада проводить активну роботу по заохоченню сімейних форм виховання – матеріальне забезпечення будинків сімейного типу у розмірі 20 тис грн, щорічна допомога у підготовці дітей до навчального року, безкоштовний відпочинок для дітей, безкоштовне харчування у школах.

Підсумовуючи, Оксана Янішевська зазначила, що необхідно з проблемними районами провести додаткову роботу, кожні два тижні організувати зустрічі за участю обласної служби у справах дітей і представників районних адміністрацій.

Грудень – місяць, коли для дітей творяться дива. Кожен з нас може стати Святим Миколаєм, який зробить диво. Не так багато для цього потрібно – увага, спілкування, невеличкі подарунки. Для багатьох дітей – додаткова увага – це і є великий подарунок. Готуємося до Новорічних та Різдвяних свят. Наше завдання – приділити увагу кожній дитині, – звернулася до присутніх Оксана Янішевська.

Залишити відповідь