18.03.2022

Нацистів при владі в Україні немає (заява Об’єднаної єврейської громади України)

Об’єднана єврейська громада України (ОЕОУ) – найбільша всеукраїнська єврейська громадська організація. До складу організації входять 140 єврейських організацій та громад з усієї території України
Три тижні в Україні триває повномасштабна війна, розв’язана кремлівським карликом. Він оголосив, що одним із завдань є “денацифікація” України.

Федеральне телебачення РФ рясніє висловлюваннями про неонацистів при владі в нашій країні. Саме визначення терміна “нацизм” означає ненависть до інших націй. Тобто за логікою Кремля в Україні принижують права всіх, хто не є етнічно українцем. Найбільше, за історією, від нацизму постраждав єврейський народ.

Об’єднана єврейська громада України прокоментувала представникам ЗМІ своє бачення ситуації. У стислому вигляді воно розміщено на телеграм-каналі ОЕОУ

“Нацистов при власти в Украине нет Объединённая еврейская община Украины дала комментарий ИА “Украинские новости” по ряду важных вопросов: Тезис про “денацификацию” является ошибочным выбором российской пропаганды. Есть ли потребность “денацифицировать” страну, в которой впервые за 30 лет независимости был принят закон “О противодействии и предотвращении антисемитизму”? Также за неделю до полномасштабного вторжения в рамках войны России против Украины 295 депутатов Верховной Рады Украины проголосовали за введение уголовной ответственности за проявления антисемитизма. От “денацификации” РФ за 20 дней пострадало как минимум 6 еврейских объектов в Украине. Важно понимать, что Еврейская община Украины и Правительство Израиля – практически не связанные между собой силы, но мы надеемся на более активные действия Израиля”.

Хотілося б почути позицію інших етнічних діаспор, які мешкають в Україні.

М.Гаранін

Leave a Reply