05.10.2015

ОПОРА повідомляє про порушення виборчого законодавства у Вознесенську

выборыВознесенська районна виборча комісія реєструвала кандидатів до районної ради з порушенням виборчого законодавства. Однак сама голова РВК порушенням це не вважає.


 

Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Так, 2 жовтня Вознесенська районна виборча комісія приймала рішення про реєстрацію кандидатів до районної ради від дев’яти політичних сил, чим порушила Закон України «Про місцеві вибори».

Згідно першого абзацу частини 9 статті 41, першого абзацу частини 4 статті 42, першого абзацу частини 4 статті 43 Закону, територіальна виборча комісія повинна розглянути питання про реєстрацію кандидатів до багатомандатного округа не пізніше, як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за двадцять три дні до дня голосування, тобто до 1 жовтня включно.

Слід зауважити, що політична партія «Відродження» подала документи на реєстрацію кандидатів ще 28 вересня, інші партії відповідно подали 29 та 30 вересня, тому засідання з приводу розгляду реєстрації кандидатів повинно було проходити 1 жовтня, згідно виборчого законодавства.

Разом з тим, голова комісії Павліна Тітомир у коментарях спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА повідомила, що не вважає це порушенням, оскільки з приводу строків реєстрації вона радилась з юристом комісії.

Leave a Reply