03.03.2026

Пенсійний «клондайк» для обраних: як рішення МСЕК і судів перетворили прокурорів на мільйонерів за рахунок бюджету

Система фіктивних інвалідностей серед прокурорів перетворилася на цілу схему отримання величезних виплат із бюджету.

Через рішення МСЕК та підтримку судів окремі представники прокуратури роками отримують спецпенсії та компенсації.

Свіжий приклад — прокурорка Харківської облпрокуратури Лариса Асріян. 17 лютого КДКП закрила дисциплінарне провадження щодо неї, попри скаргу керівника Омаров. Асріян мала другу групу інвалідності ще з 2008 року, а після перевірки у 2025-му змогла через суд відновити вигідний статус.

Схема працює і в інших випадках. Екс-прокурор Олег Опанасюк отримував виплати за другою групою інвалідності, хоча, за даними перевірок, регулярно їздив автомобілем до Польщі.

Ще показовіший випадок — Дмитро Казак, який оформив пенсію вже у 29 років і нині отримує близько 156 тис. грн щомісяця, проживаючи у Швеції.

Окрему схему організував прокурор Станіслав Муратов, подаючи десятки однакових позовів у Харківський окружний адмінсуд, доки справу не отримував суддя Тітов. У результаті Муратову зарахували до стажу навіть навчання та роботу охоронцем, що принесло йому 1,34 млн грн пенсії та довічні виплати. Подібним шляхом прокурор Денис Свобода домігся пенсії у 90% від зарплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *