11.04.2025

Служба відновлення розірвала договори на 7,3 млрд для будівництва водогону

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області розірвала три договори з підрядними компаніями, які мали за 7,3 мільярда гривень будувати новий водогін для Миколаєва.

Відповідні додаткові угоди про розірвання договорів 7 квітня уклали з компаніями «Автострада», «Укртрансміст» та «Ростдорстрой».

У додаткових угодах вказано, що укладені з підрядними компаніями договори на виконання робіт з будівництва водогону розірвано за згодою сторін.

Там також вказується, що «сторони не мають претензій одна до одної щодо виконання умов договору, зокрема щодо сплати будь-яких коштів». Служба відновлення області за договорами виплатила усім трьом компаніям по 130 тисяч гривень, свідчать дані пошуково-аналітичної системи «.007». А про початок будівництва нового водогону для Миколаєва стало відомо у січні 2025 року. Тоді очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що «техніка підрядників вже на місці, тривають підготовчі роботи».

Варто зазначити, що станом на ранок 11 квітня у системі публічних закупівель ProZorro відсутні нові тендери та укладені з новими підрядниками договори на будівництво ділянок водогону для Миколаєва від Служби відновлення та розвитку інфраструктури області.

Підрядники та будівництво водогону

«Автострада»

Вінницька «Група компаній «Автострада» мала займатися будівництвом І ділянки водогону за 2,2 мільярда гривень. Договір на виконання робіт Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала з підрядником поза тендером 4 листопада 2024 року. Це рішення там пояснили тим, що інженерний звіт, де міститься інформація про вартість будівництва водогону, обсяги робіт та проєкт завдання, Служба отримала лише 17 жовтня 2024 року, а виконати ці роботи треба до 31 грудня 2024 року.

Компанія «Автострада» належить Максиму Шкілю. Він засновник і CEO холдингу MS Capital, куди входять пʼять великих компаній: «Бехівський гранітний карʼєр», «Перша логістична компанія», «Ауді Центр Одеса», «Прилуцька Аграрна Компанія» і «Автострада».

Компанія була одним з фаворитів Великого будівництва. Зараз «Автострада» отримує підряди на будівництво мостів, водогонів, київського метро та захисту об’єктів енергетики.

«Укртрансміст»

Київська компанія «Укртрансміст» мала займатися будівництвом ІІ ділянки нового водогону за 2,5 мільярда гривень. Договір з компанією Служба відновлення уклала 30 жовтня 2024 року також без поза тендером.

Ця компанія почала отримувати на Миколаївщині дорожні підряди лише після початку широкомасштабного вторгнення РФ, пише Nikcenter. Саме цій компанії, пише видання, дісталися засекречені підряди загальною вартістю понад 2 мільярди на створення двох укриттів для енергетичної інфраструктури.

Цьогоріч Служба відновлення інфраструктури у Миколаївській області підписала вже три договори із компанією «Укртрансміст» на капітальний ремонт одного й того ж об’єкту — мосту під Снігурівкою, загальна вартість робіт якого склала вже майже 400 мільйонів гривень.

«Ростдорстрой»

Компанія «Ростдорстрой» мала займатися буівницвом ІІІ ділянки нового водогону за 2,6 мільярда гривень. Договір з компанією Служба відновлення уклала 30 жовтня 2024 року також без поза тендером.

Ця компанія була однією з двох, яку розкритикував президент України Володимир Зеленський під час свого візиту на Миколаївщину ще у 2019 році. Тоді виконуючий обов’язки голови Служби автомобільних доріг Миколаївської області поскаржився Володимиру Зеленському на дві компанії, які постійно зривають тендери, а саме «Полтавабудцентр» та «Ростдорстрой».

Тоді Володимир Зеленський дав доручення підлеглим зробити все можливе, щоб ці компанії більше не брали участі у тендерах та не допускалися до ремонту доріг.

Однак навіть після цього компанії продовжили брати участь у «дорожніх» тендерах та отримувати в них перемогу.

Водогін для Миколаєва

В травні мер Сєнкевич висловлював сподівання, що звільнення Олександра Кубракова з посади міністра розвитку громад, територій та інфраструктури не вплине на плани будівництва нового водогону для міста.

У червні звільнено було і Мустафу Найєма. Однак пізніше сам Найєм відповів на звинувачення Мінфіну в тому, що Агентство не надало проєкту водогону в Миколаївській області, зазначивши, що на момент його звільнення вже готувались технічне завдання на проведення процедури закупівель.

Під час брифінгу 11 липня, відповідаючи на питання кореспондентів, Віталій Кім сказав, що Миколаїв ще не отримав коштів від уряду на будівництво нового водогону, адже там змінилась сума. Оновлений кошторис проєкту він планував представити на розгляд уряду.

Раніше голова Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів журналістам, що завдяки оптимізації кошторису на будівництво водогону потрібно близько 3 мільярдів гривень. Хоча раніше мова йшла про суму від 4 до 8 мільярдів гривень.

Варто зазначити, що за два роки уряд не виділив коштів на будівництво нового водопроводу для забезпечення Миколаєва якісною водою. Про що свідчать зміни до постанови Кабміну №566, затверджені 29 квітня 2024 року. Водночас у 2023 році на будівництво нових магістральних водогонів у Дніпропетровській області уряд спрямував 8,2 мільярдів гривень, а цьогоріч — 5,1 мільярдів гривень.

Під час конференції у Берліні перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, відповідаючи на запитання журналістів, заявив, що відсутність питної води у Миколаєві — одна з найбільших проблем в Україні, яку в найближчий час має вирішити держава.

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що кошти на будівництво нового водогону для Миколаєва мають виділити з резервного фонду державного бюджету.

23 липня 2024 року миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич зустрівся із керівництвом Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області, щоб обговорити процес будівництва водогону для подачі питної води.

Згодом стало відомо, що президент Володимир Зеленський доручив будувати новий водогін для забезпечення Миколаєва питною водою «по швидкому варіанту» — питна вода має бути до літа 2025 року. Уряд уже схвалив відповідну програму.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *