
Соборна — одна з найвідоміших вулиць Миколаєва, яка сьогодні є популярним місцем для прогулянок та міських заходів. За майже 200 років її назва та призначення неодноразово змінювалися.
Першу назву — Єлисаветградська — запропонували ще у 1822 році, але її не затвердили. У 1835 році поліцмейстер Григорій Автономов запропонував назвати вулицю Соборною — на честь розташованого тут Адміралтейського собору. Назву затвердив адмірал Михайло Лазарев.
Згодом вулицю перейменовували. У 1915 році вона стала Олександрівською, після Лютневої революції їй повернули назву Соборна, а у 1920-х роках перейменували на Радянську. Історичну назву згодом відновили.
Соборна має і цікаву транспортну історію. Наприкінці XIX століття нею проходила кінна залізниця, а у 1914 році почав курсувати трамвай. У 1954 році трамвайні колії перенесли на нинішню вулицю Марка Кропивницького. Того ж року Соборною заборонили рух возів та коней, після чого вона фактично стала пішохідною.
Сьогодні Соборна простягається приблизно на 1,5 км і вважається найдовшою пішохідною вулицею України.


