23.02.2022

У Миколаєві забудовникам на Сухому Фонтані показали “червону” картку


22 лютого, у Будинку культури будівельників, пройшли громадські слухання щодо будівництва багатоповерхівок у мікрорайоні Сухий Фонтан.

Забудовнику ТОВ «Солід констракшн компані» не вдалося провести їх у ручному режимі. Ще до початку слухань виник скандал після того, як двом десяткам миколаївців відмовили в реєстрації на слухання, мотивуючи це тим, що вони прописані не на тій вулиці. Напевно, організатори не знали,що згідно з «Положенням про громадські слухання у м. Миколаєві», затвердженим рішенням міськради №2/8 від 28.012016, через те, що за проведення слухань виступило загалом понад 100 мешканців, вони мають бути вже не локальними, а загальноміськими.

І лише втручання журналістів та головного архітектора Миколаєва А.Цимбала дозволило відновити справедливість. Не вдалося втілити свій сценарій “одобрямс” у життя забудовникам і при виборі головуючого на заході. Кандидатуру, запропоновану організаторами, зал не підтримав. Головуючим було обрано О.Потьомкіна, якого запропонували городяни.
Більшість тих, хто прийшов на слухання, були обурені спробою будівництва двох семиповерхівок у цьому історичному місці.Адже Генеральний план, план зонування, ДБН відкрито забороняють будівництво тут вище 4-х поверхів. А згідно з пояснювальною запискою до проекту містобудівної документації «Історико-архітектурний опорний план м. Миколаєва з визначенням меж та режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» ця територія визначена, як «зона регулювання забудови комплексів пам’яток історичного центру міста, в якій дозволяється нове будівництво з дотриманням обмежень щодо висоти, яка не може перевищувати 15 м».

Архітектор проекту та представник забудовника не змогли переконати зал у необхідності будівництва. Їхні аргументи виглядали сміховинними. Єдиним, хто їх підтримав, виявився брат покійного мера В.Чайки. Він заявив: «Я тут на Сухому три будинки збудував і нічого! Пропоную дозволити!».

Нащо присутні йому відповіли, що «і нічого» – це він мав на увазі сквер, який вирубували, щоби побудували його перший будинок. Та спортмайданчик, на місці якого побудували його другий будинок.

Варто відзначити, що у своєму виступі головний архітектор міста О.Цимбал наголосив, що архітектура узгоджувала будівництво 4-х поверхових будівель. У результаті за дозвіл будівництва проголосували 14 зелених карток, а не дозволяти 74 червоні.Громадські слухання не дозволили будівництво. А остаточне рішення з цього питання ухвалить виконком Миколаївської міської ради.

М.Гаранін

Leave a Reply