Весь 2023 рік був присвячений вшануванню таланту і 70-річчю від дня народження поета і публіциста, есеїста та перекладача, журналіста, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня.
І хоча формально “Рік Креміня” закінчився все одно на різних заходах згадують людину, яка стала символом єдиної, не пошматованої України.
Бо ж митець поєднав і в творчості, і в житті два такі несхожі українські регіони – Закарпаття та Миколаївщину. Постать Креміня стала ще одним виявом соборності української душі, коли талант із Верховини не тільки прижився у степовому Причорномор’ї, а й став його поетичним уособленням.
21 лютого у Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна, до Дня рідної мови, відбувся захід «Постать Дмитра Креміня у творчості художників».
Особистість Д.Креміня завжди приваблювала до себе творчих людей: художників, музикантів, поетів.
За допомогою електронної презентації ведучі сьогоднішнього заходу Ганна Макушина та Любов Запісочна познайомили відвідувачів із цією стороною життя поета.
Д.Кремінь з теплотою ставився до художників та неодноразово відвідував їх виставки у виставковій залі Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України та в Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна.
Він був на виставках Миколи Бережного, Анатолія Завгороднього, Юрія Макушина, Миколи Озерного, Олександра Покосенка та інших. І митці відповідали йому взаємністю. До речі, єдиною роботою, яка сьогодні демонструвалася офф-лайн, було погруддя поета виконане народним художником України Ю.Макушиним.
Відвідувачі змогли прослухати відеозапис спогадів народного художника про народного поета. На жаль, війна наклала відбиток на все. Переважна частина робіт знаходиться в сховищах, а відео презентація не здатна передати всієї гами кольорів та задумів.
За допомогою електронної презентації ведучі показали глядачам роботи Андрія Антонюка, у яких він використовував образ Дмитра Кременя, його портрет роботи миколаївської художниці Ольги Артим.
На цих творах художники зобразили різні моменти життя Дмитра Дмитровича Креміня, але їх усіх поєднує життєрадісність та відкритість особистості поета.
Сьогоднішній захід дозволив дізнатися ще один бік життя нашого великого земляка.
А ми вкотре констатуємо, що миколаївські працівники культури та мистецтва гідно тримають культурний фронт.


