28.09.2015

Україна збільшила імпорт газу зі Словаччини

За останній тиждень Україна наростила запаси газу у підземних сховищах на понад 266 мільйонів кубометрів та збільшила обсяги реверсу блакитного газу зі Словаччини.

Добовий режим надходження газу з Європи до України зріс до рівня 29,8 мільйонів кубометрів на добу, повідомив оператор газотранспортної системи “Укрстрансгаз” у понеділок, 28 вересня. При цьому весь обсяг європейського блакитного палива надходить по словацькому маршруту. За ним протягом понад року експлуатації вже імпортовано понад 11 мільярдів кубометрів палива.

Станом на 27 вересня Україна збільшила запаси газу в підземних сховищах (ПСГ) до понад 15,5 мільярда кубометрів. Про це свідчать дані, наведені в системі відображення інформації Асоціації європейських операторів підземних газових сховищ (GSE). Як пише інформагенція “Українські новини”, порівняно із запасами на 20 вересня, це на 1,74 відсотка більше. ПСГ “Укртрансгазу” заповнені на 50,26 відсотка. Нагадаємо, що голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявляв про необхідність накопичити в сховищах до зими 19 мільярдів кубометрів газу.

Як повідомлялося, у п’ятницю, 25 вересня, перемовини щодо так званого “зимового пакету” – поставок російського газу Україні під час опалювального сезону – завершилися парафуванням тристороннього протоколу. Єврокомісар Марош Шефчович заявив, що даний протокол – “важливий крок для того, щоб Україна одержала газ протягом зими та гарантія надійного транспортування газу з Росії територією України до Європи”.

Джерело: «Deutsche Welle».

Leave a Reply