18.05.2022

З Міжнародним Днем музеїв,  АртХаб «Вінграновський»!

Спочатку було слово. Так починається головна Книга людства – Біблія.

Так починається і історія нашого музею.

Спочатку було слово! Воно було щире і ніжне, сильне і бунтарське, правдиве і пронизливе.  Воно було чисте, як сльоза і глибоке, як криниця.

Це слово нашого земляка М.С.Вінграновського.

Воно торкалося сердець, бо самé йшло від серця. Зачіпало найтонші струни людських душ, бо самé народжувалося в душі поета з душевних втіх і печалей. Між поетичним рядком і серцем – жодної дистанції!

Шанувальників Миколи Степановича Вінграновського було і є багато, як в Україні, так і поза її межами. Одному з його шанувальників наше місто, і, зрештою, наша країна завдячує створенням осередку пам’яті, де завжди буде жити невгамовний дух митця і звучатиме його слово. Це Аркадій Олексійович Корнацький, державний діяч, політик і правник,  відомий меценат, фундатор Мистецького Центру – АртХаб «Вінгарновський», що в Первомайську.

Кілька років тому  він почав втілювати в життя цю ідею, запалив нею колектив митців, науковців, креаторів. Серед них –  народний художник Анатолій Васильович Гайдамака.

Сьогодні ми свідки того, як мрії і задуми втілюються в життя.

7 листопада, 2021 року в день 85 річниці з дня народження митця було заплановане відкриття цього чудового, сучасного арт простору. На жаль, планам завадили об’єктивні причини: епідемія з усіма її наслідками (заборона масових зібрань, тощо). А потім почалася війна!

АртХаб Вінграновський. Первомайськ

Частина співробітників долучилась до волонтерської роботи в місті Первомайську. Інформаційна група працює, оперативно інформує містян про новини Первомайщини і Миколаївщини,  знайомить читачів з творчістю митця, з бібліотечним фондом музею, використовуючи дистанційні, віртуальні можливості Інфоцентру.

Наш АртХаб має в наявності 5 приміщень: галерею, експозиційну залу, артпростір для презентацій, Інфоцентр, кав’ярню “Сеньорита”.  Назву, доречі,  нам підказав вірш Миколи Степановича «Сеньорита акація».

АртХаб Вінграновський. Первомайськ.

Коротко про наповнення. Галерея представлена полотнами народного художника А. В. Гайдамаки, зовнішній фасад – репродукціями картин художника А. Д. Антонюка.

Експозиційна зала представляє рукописи поета, світлини різних періодів життя, особисті речі митця. Тут є і твори соратників – шістдесятників,  літературних побратимів Миколи Степановича,  є і  поличка з творами наших земляків.

В центрі експозицій – портрет Вінграновського, який написав його друг, художник  Святослав Божій. І хоча це не оригінал, картина передає характер, внутрішню силу і харизму митця.

Артпростір для презентацій має затишний інтер’єр і авторське оформлення, що буде сприяти проведенню тут цікавих зустрічей, майстер класів, творчих вечорів.

Особлива гордість  музею – бібліотечний фонд, де зібрані усі можливі видання нашого знаменитого земляка.

В планах нашого закладу – не тільки традиційні екскурсії, кінолекторії, виставки. Колектив Артхабу Вінграновський заохочуватиме до творчої співпраці навчальні заклади, учівські і студентські колективи, творчі осередки через літературні конкурси, фестивалі,  та інші форми роботи.

Сьогодні, у важкий час випробувань, які випали на долю нашої країни,  ми не втрачаємо оптимізму, віримо в Перемогу!  Триває робота над облагородженням території,  в музеї удосконалюється оформлення залів,  а бібліотека поповнюється літературою.

З Міжнародним Днем музеїв,  АртХаб «Вінграновський» і  всі музеї міста Первомайська й України!

 

Наталія Терещенко, голова художньої ради АртХабу «Вінграновський»

Leave a Reply