08.10.2015

Звіт Bellingcat: Боїнг на Донбасі збив Бук

1694736

Незалежна експертна група Bellingcat оприлюднила на своєму сайті повну версію доповіді з розслідування падіння Боїнга під Донецьком.

Автори доповіді дійшли висновку, що 17 липня 2014 року малайзійський літак збили із зенітно-ракетного комплексу “Бук” російського походження.

У документі говориться, що Бук був перевезений на вантажівці з Донецька в Сніжне, а потім своїм ходом відправився на південь від Сніжного. Звідти близько 16:20 за місцевим часом запустили ракету, яка збила пасажирський літак.

Автори доповіді називають ЗРК “Бук 3х2” – по написам на правому борту, які видно на фотографіях, опублікованих у французькому виданні Paris Match, зроблених в Донецьку.

За даними Bellingcat, схожа на цей Бук машина нібито була в складі військового конвою, який слідував з Курська в Міллерово (Ростовська обл.) в червні 2014 року. Раніше цей Бук перебував у складі 53-ї зенітно-ракетної бригади, що дислокується неподалік Курська, стверджується в документі.

Російська влада неодноразово зазначала, що заяви про постачання озброєння на схід України не відповідають дійсності. Російське розслідування підтверджувало, що літак в небі над Донбасом міг бути збитий з Бука, однак при цьому звучали підозри на адресу українських військових, які, як стверджує Москва, також могли використовувати ЗРК.

Bellingcat зазначає, що їм вдалося ідентифікувати чотирьох чоловіків, які нібито перевозили Бук, проте їхні імена в доповіді не називаються.

Автори документа повідомили про те, що передали результати розслідування Міжнародній слідчій групі під керівництвом Нідерландів, яка розслідує катастрофу MH-17.

Підсумкова версія доповіді об’єднала відомості, які учасники проекту збирали з відкритих джерел протягом року з моменту трагедії.

Як повідомляла прес-служба президента України, Нідерланди оприлюднять підсумковий звіт щодо краху Боїнга 15 жовтня.

Двадцять червертого грудня в російському Слідчому комітеті заявили, що допитали українського військового, який став свідком аварії Боїнга. Раніше цей військовий заявивКомсомольській правді про причетність України до катастрофи.

Нагадаємо, що 2 червня експерти російського військового концерну ППО “Алмаз-Антей” заявили, що ракета, якою збили авіалайнер в небі над Донецьком, нібито не вироблялася в Росії з 1999 року.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що у нього є чимало питань до розслідування аварії Боїнга, і виступив проти трибуналу.

Росія заблокувала резолюцію про створення міжнародного трибуналу для розслідування причин катастрофи Боїнга. “За” проект резолюції висловилися 11 держав РБ ООН, “проти” висловилася тільки Росія, утрималися представники трьох держав.

Через те, що Росія на правах постійного члена РБ ООН висловилася “проти”, резолюція не була ухвалена.

Малайзійський літак MH-17 розбився 17 липня 2014 року після того, як був збитий, імовірно, ракетою “земля-повітря”. Усі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.

Leave a Reply