Станом на 15 квітня на сайті державного проєкту “Хочу к своим” представлено вже 404 профілі засуджених колаборантів, які бажають виїхати до рф за умови повернення українців з російської неволі.
Серед них і 12 зрадників із Миколаївської області.
Таймер очікування
Як зазначається, на сторінці кожного з них є таймер, який показує час їхнього очікування на виїзд до рф.
Так, приміром, Олег Голубчик очікує найменше 1 рык – 9 місяців і 29 днів. Термін ув’язнення – 8 років. Протягом травня-червня 2022 року за допомогою застосунку “Телеграм” у мобільному телефоні збирав та поширював представнику країни-агресора інформацію про розташування ЗСУ у місті Миколаєві.
При цьому одним із “рекордсменів” очікування виїзду до РФ залишається Ярослав Ушкалов. Він передава представникам країни-агресора інформацію про розташування підрозділів ЗСУ у Миколаєві. Зберігав за місцем свого мешкання «АКС-74» та 270 боєприпасів. Засуджений на 15 років. Очікує 2 роки і 3 дні.
рф не поспішає повертати своїх агентів
Повідомляється, що російській владі відомо про бажання кожного колаборанта, представленого на сайті, виїхати до РФ. Але Москва поки не поспішає повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві рф тільки як матеріал для пропаганди та фейків.
Також зазначається, що користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 13 квітня 2026 року здійснили 1 000 000 переглядів сторінок із профілями колаборантів.
Крім того, станом на сьогодні 70 колаборантів, вже скористалися можливістю виїзду до рф за умови повернення українців з російської неволі. Профілі 34 із них представлені на сайті проєкту.
Про проєкт
Нагадаємо, українські спецслужби створили проєкт “Хочу к своим”, який сприятиме поверненню українських військовополонених та цивільних заручників з російського полону в обмін на зрадників і колаборантів. У липні 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими презентував спільний державний проєкт “Хочу к своим” – hochuksvoim.com.
Джерело: НН



