14.06.2022

Агресор цілеспрямовано знищує енергетичну інфраструктуру Миколаївщини

14 повітряних ліній 10-150кВт, 3 77 ТП – 10/0,4 кВт та потужний трансформатор 40 МВА було пошкоджено за першу декаду червня в Миколаївській області. Крім того, від обстрілу постраждала будівля філії обленерго.

«Ворожі війська агресора цілеспрямовано знищують енергетичну інфраструктуру Миколаївщини», – резюмував в.о Генерального директора «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

За першу декаду червня 2022 р. внаслідок ворожих обстрілів з РСЗО в Миколаївській області було пошкоджено 14 повітряних ліній 10-150кВт, 377 трансформаторних підстанцій – 10/0,4 кВт. Також суттєвої шкоди було завдано потужному трансформатору 40 МВА. А будівля однієї з філій товариства отримала пряме попадання снарядів. Такі дані навів в.о Генерального директора «Миколаївобленерго» Вадим Данилків.

За його словами ворог цілеспрямовано знищує електроенергетичну інфраструктуру регіону. Електроенергія для населення і промисловості, сільського господарства – це базове благо, без якого неможливе нормальне життя. Тому об’єкти енергетики стають цілями для ворожих військ.

«Не дивлячись на це, миколаївські енергетики продовжують забезпечувати живлення електрикою і мешканців, і бізнес, і соціальні установи та організації», – повідомив очільник «Миколаївобленерго».

Так, за даними Данилківа, за першу декаду червня було відновлено живлення 23 710 осель мешканців регіону та 837 підприємств та організацій.

«На початку місяця, коли був потужний обстріл міста Миколаїв, внаслідок пошкодження високовольтної лінії без світла залишилося 13 000 містян. Проте, вже за півтори години наші ремонтні бригади налагодили живлення населення електрикою», – розповів Вадим Данилків.

За його словами, не зважаючи на допомогу від колег енергетиків з «Черкасиобленерго», «Хмельницькобленерго», наразі миколаївські енергетики продовжують відчувати потребу в трансформаторному маслі.

«Тільки в результаті останнього пошкодження внаслідок обстрілу потужного трансформатора, ми втратили 26 тонн масла. А його купівля – це кошти – близько 2,6 млн грн. на такий обсяг плюс складна логістика» – навів приклад Данилків.

Leave a Reply