21.05.2022

Блокада портів Миколаєва та Одеси прискорює виникнення голоду у найбідніших країнах

Заблокувавши експорт зернових із портів Миколаєва та Одеси, Росія зробила всі умови для виникнення голоду у неспроможних країнах Азії та Африки, які орієнтувалися на українську пшеницю.

Британський аналітик Луїза Джонс пояснила, що без відкритих портів Миколаєва та Одеси, Україна просто нездатна, навіть за всього бажання, продавати зерно за кордон у колишніх обсягах.

— Одеса та Миколаїв є двома ключовими портами експорту зерна. Миколаїв: росіяни перекрили гирло річки. Одеса, на відміну від Миколаєва, не блокована, але ми знаємо, що вони встановлювали мінні поля, і проблема з мінними полями в тому, що росіяни, які їх встановлювали, не зовсім упевнені, де вони знаходяться. А ще є Чорноморський флот із ракетами. У нього більше немає флагмана, але є фрегати та корвети, тому просто прогнати їх досить складно, — конкретизувала спеціалістка з McKenzie Intelligence.

За її словами, судноплавні компанії просто не могли ризикувати, намагаючись пришвартуватися і завантажитися продовольством на експорт.

Вам потрібні дуже тверді гарантії, перш ніж ви ризикнете провести дорогий корабель повз російський флот, — пояснила Луїза Джонс.

Основні покупці українського зерна розташовувалися в Африці та Азії. За даними Конференції Організації Об’єднаних Націй з торгівлі та розвитку, 25 африканських країн, включаючи найменш розвинені, закуповували понад третину необхідної для них пшениці в Україні. 15 із них покладалися на українське зерно в половині свого імпорту.

Крім цього, Всесвітня продовольча програма, яка дає їжу 125 мільйонам тих, хто найбільше потребує світу, закуповує 50% свого зерна в Україні.

Джерело: КорабеловІнфо

Leave a Reply