01.06.2022

День захисту дітей зі сльозами на очах

В Україні ще не було такого Дня захисту дітей, як цьогорічний. За 98 днів війни загинули 243 дитини, а 446 отримали поранення.

Неможливо без сліз читати інформацію, якою поділилася на своїй сторінці у соціальній мережі ФБ, Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова.

Ірина Венедіктова

Наймолодшим жертвам російської агресії було 23 дні, 1,5 та 3 місяці…

Це українські немовлята вбиті через забаганку російського диктатора знищити наше майбутнє.

Є день, коли весь світ голосно заявляє про захист дітей, а є 98 днів, коли дітей розриває снарядами, вбиває кулями та осколками і досі міжнародна спільнота не може це зупинити.

243 дітей уже ніколи не здійснять своїх мрій, 446 пораненим війна назавжди лишить шрами на тілах і в душах. Страшно подумати, що це далеко не вся малеча, яка постраждала від армії рф.

Досі перед очима фото з розтину 14-річного Ростислава з Києва з танковим снарядом у грудях та обгорілі рештки мами з двома дітьми, яких ексгумували в Бучі біля церкви.

Діти гинуть на очах у батьків, батьки стікають кров‘ю прямо поруч з дітьми. Жінка з 9-річною донькою та 15-річним сином рятувалися від окупантів з Бородянського району. Їхнє авто потрапило під вогонь крупнокаліберного кулемета ворогів.

Поранена жінка зуміла вивезти дітей із зони обстрілу, але за кілометр від дому машина заглохла. Син без руки вийшов з неї впав і більше не підвівся.

Втікаючи від окупантів в Макарівському районі, загинув 11-річний хлопчик, а його 9-річному братові від отриманих травм ампутували ліву руку.

Росія безжально забирає життя і руйнує долі, калічить і ґвалтує, робить сиротами наше наймолодше покоління. Їхнє болюче миттєве дорослішання – злочин, якого немає в жодних кодексах, однак ми зробимо все, щоб вони відповіли за вкрадене дитинство і страждання.

Від нових звичок евакуйованих дітей – стискається серце. Вони бережуть і ховають їжу на майбутнє. Вони знають, що треба вимикати світло, бо можуть обстріляти. Від цілодобових вибухів та переляку дитина з Сєвєродонецька почала заїкатися.

Спогади 13-річної дівчинки про холодне бомбосховище – плач молодших дітей і постійні питання, чи закінчилася війна. Від пережитого у дітей психічні зриви – в такому стані була госпіталізована до профільного закладу 9-річна дівчинка. Деякі травми ще дадуть про себе знати.

Насильницька депортація тисяч наших дітей розслідується як цілеспрямований геноцид українців. Такі дії є прямим доказом плану знищення нації. Зі свідчень тих, хто врятувався дізнаємося страхіття: російські військові примусово вивозять людей до рф, де дітей розлучають з матерями. Матерів відправляють на Сахалін, а дітей – в інші міста. Це точно про 21 сторіччя?

Наразі ми розслідуємо 1042 кримінальні провадження щодо воєнних злочинів проти дітей та знищення освітньої інфраструктури. 11 російських військових, через дії яких постраждали діти – вже повідомлені про підозру.

P.S: На фото скульптура маленького Яна, яка стоїть у столиці світового правосуддя в Гаазі. Світ має подбати про справедливість для українських дітей війни заради майбутнього.
Наразі порушено 1042 кримінальні провадження щодо військових злочинів проти дітей.

А у Львові до Міжнародного дня захисту дітей провели перформанс «Екскурсія Львовом, яка ніколи не відбудеться».

На площі Ринок виставили порожні шкільні автобуси як символ убитих росіянами 243 українських дітей, котрі ніколи не приїдуть до Львова на екскурсію.

Люди з усього світу повинні пам’ятати і знати, що кожен день через війну в Україні гинуть безневинні діти.

Leave a Reply