25.07.2022

Дерусифікація по-вознесенськи

Ім’я Героя України, видатного державного діяча, борця за незалежність України В’ячеслава Чорновола відоме всій Україні та далеко за її межами.

Його ім’я носять вулиці та площі, бібліотеки та школи у багатьох містах нашої країни. Його ім’ям у Миколаєві названо одну з вулиць, є меморіальна дошка його пам’яті та встановлено пам’ятник.

Але є одне місто в нашій області, яке залишило особливий слід у біографії В’ячеслава Максимовича. Це місто Вознесенськ. Тут він неодноразово бував і виступав перед мешканцями . Тут поховано його брата.

Але немає у Вознесенську ні вулиці, ні бібліотеки, ні школи імені В. Чорновола.
Лише невеликий провулок поки що носить його ім’я. Найближчим часом він може зникнути.

Справа в тому, що вознесенська влада вирішила, що в місті не повинно бути жодної згадки про Великого Українця. Користуючись компанією з дерусифікації, вони вирішили перейменувати провулок його імені.

Інформація про це розміщена на інтернет-порталі територіальної громади Вознесенська.

В опублікованому перейменуванні десятків вулиць та провулків Вознесенська , рекомендується перейменувати провулок В’ячеслава Чорновола на провулок Леоніда Каденюка. При цьому зберігаються існуючі назви провулків: Глінки, Рилєєва, Чайковського, Чехова.

Цікава деталь, перша опера засновника російської класичної музикі Михайла Глінки, називалася «Життя за царя».

Подібні дії вознесенської влади розколюють наше суспільство. Залишаючи старі назви вулиць та перевулків, що символізують росіян, та нищуючи згадку про В. Чорновола, керівництво Вознесенська, власними руками розжарює ситуацію.

Залишається сподіватися, що обласна влада та компетентні органи звернуть увагу на цю провокацію, встановлять осіб причетних до неї та вживуть відповідних заходів.

Leave a Reply