15.10.2015

Директор департаменту утворення Миколаївської ОГА винить за хабарі самих студентів, які не хочуть вчитися

f203ab1774432fe3ddb9e5be17a727cb.i240x360x367

Новий директор департаменту освіти, науки і молоді Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська дізнається про проблеми корупції в місцевих внз тільки з преси і вважає, що студенти часто самі провокують на хабарі викладачів.


 

Про це чиновник розповів в коментарі «NikLife».

– Про ці проблеми я читаю в ЗМІ, але конкретно до нас, жодної скарги не поступало від студентів. Це я вам точно можу сказати.

Але у разі виникнення фактів корупції, Велиховская рекомендує учням звертатися безпосередньо до департаменту. Правда, з – за автономії внз, управління освіти в силу своїх повноважень не завжди може вплинути на ситуацію в учбових закладах.

– Тому що у нас сьогодні внз автономні, і ми не маємо на них такого впливу, це в – перших. А в – других, якщо і є такі звернення, то вони у більшості своїй анонімні. Якби вони не були анонімними, тоді дійсно можна що – те робити. Якщо боїться одна людина, це зрозуміло, але якщо це уся група. Коли відбуваються такі корупційні дії в закладі – це неправильно, цього не повинно бути. Ми співпрацюємо з органами, вони до нас приходять і ставлять питання. Ми допомагаємо їм усім, чим можемо. Але студентів, які б конкретно приходили до нас, таких не було. І ми реагуємо на усі звернення.

При цьому начальник облоно вважає, що студенти часто самі винні в ситуації, що склалася, – з – за небажання вчитися вони самі провокують викладачів на хабар. А усі повідомлення про корупцію, за її словами, далеко не означають правду, адже молодь схильна обманювати або навіть перебільшувати.

– У більшості студенти самі не вчаться і самі це провокують. Більшість студентів, які не хочуть вчитися, їм легше сплатити. А потім відбувається таке. Не вивчив, приїхав додому, мамі говорить: «Не здав». «Чого не здав?». Відповідає: «А тому що хабар вимагали. А у мене немає грошей». Тому це ще не завжди і правдою буває, що вони говорять. І студенти, які вчаться, ми їх знаємо, їх дуже багато. Вони виграють різні конкурси, беруть участь в олімпіадах, і там мови немає ні про які хабарі. Вони вчаться.І якщо ми хочемо європейську освіту, про яку усі студенти говорять, то в першу чергу потрібно вчитися. Якщо вчитимуться, то і не буде навіть такого поняття, як хабарництво. Воно чому виникає? Тому студенти також в цьому винні, – відмічає Велиховская.

Як приклад вона приводить позитивний досвід своїх дочок, які вчилися в Чорноморському державному університеті імені Петра Могили.

– За усі шість років ми жодного разу ми не чули слово «хабар». І це пов’язано з тим, що доки студент не вивчить, він там не складе іспит. Думаю досвід «могилянки» можна використати сьогодні як приклад. Там хабарництва немає. І студенти здобувають якісну освіту. Як в інших внз, не знаю, діти там не вчилися. Це я вам як мама можу точно сказати.

Нагадаємо, що нещодавно розгорівся корупційний скандал на кафедрі  технології суднового машинобудування Національного університету імені адмірала Макарова. В той же час, проблема корупції не обійшла і Національний університет імені В.А. Сухомлинского, чиїх викладачів судять за отримання хабаря від студентів заочної форми навчання.

Leave a Reply