24.02.2022

Екс-депутат Первомайської міськради та його спільники постануть перед судом за крадіжку газу

Первомайською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно 8 членів організованої злочинної групи, яка тривалий час здійснювала викрадення скрапленого газу із вагонів-цистерн потягів (ч. 5 ст. 185, ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст. 185, ч. 2 ст. 263, ч. 2 ст. 309 КК України).

Окрім того, організатору групи інкримінують вчинення надання неправомірної вигоди начальнику Первомайського райвідділу поліції (ч. 3 ст. 369 КК України).

Слідством встановлено, що колишній депутат Первомайської міської ради організував злочинну групу, до складу якої входили 7 жителів Первомайського району.

Учасники групи діяли за налагодженою схемою і згідно розподілених ролей. Машиніст потяга залишав вагони в обумовленому місці в районі залізничної станції Первомайського району. Там вже чекали інші обвинувачені на спеціально орендованій вантажівці, які приєднували обладнання та відкачували газ. Потім крадений газ у супроводі організатора вони доставляли на підконтрольну заправну станцію, де його і реалізовували.

У ході слідства задокументовано 5 епізодів злочинної діяльності, суб’єктам господарювання спричинено шкоду на загальну суму понад півмільйона гривень.

Під час обшуків за місцями проживання членів організованої групи, в їх автомобілях та на складських приміщеннях вилучено речі й документи, що були знаряддями вчинення злочинів, а також наркотичну речовину – канабіс, і холодну зброю.

Окрім того, у серпні 2021 року затримано організатора цієї злочинної групи за фактом надання неправомірної вигоди в розмірі 5 тис доларів США начальнику Первомайського райвідділу поліції за неперешкоджання злочинній діяльності його і його спільників у вчиненні систематичних крадіжок скрапленого газу.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За інформацією Первомайської окружної прокуратури

One Response to Екс-депутат Первомайської міськради та його спільники постануть перед судом за крадіжку газу

Leave a Reply