11.06.2022

Фейки про поширення епідемії холери в Миколаєві взяті з російських новин

Фейкові тексти про поширення епідемії холери у Миколаєві, які розповсюджуються у соціальних мережах, взяті з російських новин.

Як заявив заступник голови Миколаївської ОВА Юрій Гранатуров під час брифінгу 9 червня, обласна влада буде жорстко реагувати на дії тих, хто розповсюджує фейкову інформацію та нагнітає паніку серед населення. Також Гранатуров додав, що в області працюють всі 80 медичних закладів та готові приймати пацієнтів, як з холерою, так і з іншими хворобами.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської ОВА Максим Безносенко підкреслив, що у цьому році жодного випадку холери в області не було зареєстрованно.

Як нагадавголовний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко, що холера для нашої області являється відомим захворюванням, адже останній спалах захворювання на холеру був в 1994 – 1995 роках. Клочко запевнив, що існує ціла система нагляду за тим, щоб не допустити винекнення цієї хвороби та методи, якщо вона виникає, бородьби з нею.

– Існує такий неглютінуючий коралоподібний ембріон, який просто висівається на дослідженнях в 50 – 60 відсотках від тих проб, які ми ставимо, проте він не викликає хворобу холери, а є індикатором того, що є наявна можливість в умовах акваторії або стічної води, якщо там є холера, то вота може з’яитися. Ми це все чітко відслідковуємо,– підкреслив головний державний санітарний лікар області.

Для профілактики кишкових хвороб Безносенко закликав жителів області вживати бутильовану чисту воду, робити термічну обробку прокуктів, вчасності річної риби, частіше мити руки та мити багаторазовий посуд кип’яченою водою.

Джерело: 0512

Leave a Reply