24.07.2022

Фінансовий стан миколаївських комунальних підприємств поганий

АТ “Миколаївоблтеплоенерго” та МКП “Миколаївводоканал” — два стратегічно важливих підприємства для Миколаєва. Проте, через те, що містяни не сплачують за споживання послуг, фінансовий стан цих підприємств на поганому рівні.

Про це розповів миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Акціонерне товариство “Миколаївоблтеплоенерго” продовжує працювати. Миколаївці сплачують за послуги близько 70-80 відсотків. Йдеться як про тих, хто перебуває в місті, так і тих, хто виїхав закордон.

“Хочу нагадати, що опалювальний сезон розбивається на рік. Влітку невеликі цифри і люди сплачують. Але є компенсація різниці в тарифах і ми будемо з бюджету фінансувати цю компенсацію. І якщо люди так будуть продовжувати сплачувати, як платили, то, в принципі, опалювальний сезон у нас буде з ускладненнями, але відбудеться”, — говорить Олександр Сєнкевич.

За словами міського голови, з підприємством “Миколаївводоканал” ситуація гірша. Тут працює та сама кількість людей, що і до початку повномасштабного вторгнення. А от кількість підприємств та людей, які споживають воду, зменшилася на 60 відсотків.

“Незважаючи на те, що вода технічна, на неї використовується в десятки разів більше хлору, коагулянтів, насоси і решта обладнання працює, як і працювали. Крім того, аварійна техніка працює переважно на дизелі, підприємство також витрачає гроші на паливо, на електроенергію, на підкачування тощо. І ми порахували, що касовий розрив з цього місяця, коли вони вже витратили свої заощадження, то до кінця року буде сума майже 240 млн грн. Колосальна сума — чверть млрд грн”, — розповів міський голова.

Миколаївська міська рада написала звернення до Асоціації міст України та Кабінету міністрів України з проханням посприяти у вирішенні ситуації.

“Це підприємство критичної інфраструктури. Чекаємо, що буде з цією ситуацією. Бо звідки брати гроші, окрім місцевого бюджету, я не бачу, але просто працювати лише на водоканал – потрібна державна допомога”, — говорить Олександр Сєнкевич.

Джерело: Суспільне

Leave a Reply