23.09.2015

Голова МВФ закликала всіх кредиторів України підтримати реструктуризацію держборгу

Директор-розпорядник ключового кредитора України - Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард закликала всіх кредиторів України підтримати умови реструктуризації частини державного боргу, досягнуті під час переговорів з Комітетом кредиторів 27 серпня поточного року.

Про це йдеться в заяві Фонду, оприлюдненій на сайті організації.

Україна і Комітет кредиторів досягли угоди про реструктуризацію частини державного боргу загальним обсягом 18 млрд дол. Процес передбачає повне списання 3,6 млрд дол., відстрочку платежів за тілом кредиту у сумі 11,5 млрд дол. на 4 роки, а також фіксування ставки купона за всіма бондами на рівні 7,75% річних.

«Ці параметри відповідають цілям програми співпраці між Україною та МВФ і є умовою подальшого фінансування програми. Разом з імплементацією пакету реформ виконання умов боргової операції дозволить знизити боргове навантаження, зменшити щорічну залежність від зовнішнього фінансування, – цитує Лагард Департамент зовнішніх зв’язків МВФ. – І тому я закликаю всіх кредиторів України підтримати пропозицію з боргової операції».

Лагард у своїй заяві також зазначила, що економіка України поступово відновлюється. На думку очільниці МВФ, влада країни вже продемонстрували низку позитивних змін у банківському секторі, сфері реформування енергетики, у сфері фіскальної консолідації і поліпшення ділового середовища. «І це дозволило Україні вже отримати у цілому понад 10 млрд дол. зовнішньої фінансової допомоги з 25 млрд дол., які можуть бути надані аж до 2018 року», – йдеться у заяві Лагард.

При цьому вона висловила сподівання, що українська влада продовжать реалізацію структурних реформ, що дозволить виконати ще одне зобов’язання України і випустити нові боргові папери, умови емісії яких прив’язані до макропоказників розвитку економіки України.

Leave a Reply