22.07.2022

Коронавірус нікуди не зник: у липні в Миколаєві зареєстрували 98 випадків 

У Миколаєві протягом липня лікарі зафіксували 98 нових випадків коронавірусу. У порівнянні з лютим кількість хворих на COVID-19 зменшилась. Станом на 21 липня пацієнтів на стаціонарному лікуванні немає.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

За словами посадовиці, ситуація з захворюванням на COVID-19 в Миколаєві змінилася з початком повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації в Україну.

Якщо в лютому у нас було зареєстровано 12984 випадки, за лютий, коли в нас працювали всі лікувальні заклади, коли таких пацієнтів, то уже можна сказати, що в березні їх було 3400. Звичайно з тим, як приходить тепло, будь-яка вірусна інфекція зникає. Тому у нас в травні всього було зареєстровано по місту 123 випадки, і в липні 98“, — розповіла Ірина Шамрай.

На зниження кількості хворих на ковід впливає декілька факторів.

“Дані по області, а вони для нас є не дуже характерними, тому що, по-перше, у нас ідуть дуже активні бойові дії, по-друге, в нас дуже багато людей виїхало за межі області і міста Миколаєва, виїхали максимально ті люди, які хворіли на COVID-19, це люди пенсійного віку. Є діти, які були в основному переносниками COVID-19, а самі легко переносили”, — пояснила Ірина Шамрай.

Директорка центру первинної медико-санітарної допомоги Вікторія Заміхановська, розповіла, що станом на 21 липня в центрі зареєстровані чотири пацієнти з діагнозом COVID-19.

“Пацієнтів, які звертаються з гострою респіраторною хворобою до лікарів влітку менше, але вони є. В кого легкий перебіг, зовсім не приходять, до лікарів не звертаються. Пацієнти, які звертаються з гострою хворобою органів дихання, у нас є, їх мало, але вони звертаються”, — сказала Вікторія Заміхановська.

Щоденно до медичного центру приходять щепитися від 12 до 60 людей, розповіла Вікторія Заміхановська.

За словами Ірини Шамрай протягом тижня на Миколаївщині вакцинувались 1308 людей.

Leave a Reply