25.05.2022

Китай підтримав деблокаду Одеси і Миколаєва


Міністр закордонних справ КНР Ван Йі закликав Кремль припинити вогонь та відкрити шляхи для експорту українського зерна.

Про це чиновник заявив у ході переговорів зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок.

“У сформованій ситуації міжнародне співтовариство має сприяти якнайшвидшому припиненню вогню, сприяти створенню “зеленого каналу” для експорту зернових з України”, – заявив представник Пекіна.

Нагадаємо, раніше військове керівництво НАТО дало добро на використання флотів країн-учасниць для забезпечення безпеки судноплавства у Чорному морі. Великобританія вже веде переговори про організацію конвоїв для суден, що вивозять зерно з Южного, Одеси, Миколаєва та Чорноморська.

В даний час весь північний захід Чорного моря заміновано. Проблема ускладнюється тим, що березневі шторми зняли з якорів 420 російських мін. Тепер їх знаходять навіть у районі Босфору.

Блокування експорту українського зерна вже призвело до того, що тонна пшениці на світових ринках зросла в ціні з 230 до 400 доларів, а до кінця літа може подолати позначку 500. В ООН прогнозують, що подорожчання зерна призведе до зростання цін на всі продукти харчування 25-30% до кінця 2022 року. Така інфляція, у свою чергу, загрожує посиленням голоду в найбідніших країнах світу, а також соціальними потрясіннями в країнах із середнім доходом. Відновлення експорту з України бачиться як єдиний спосіб нормалізувати ситуацію.

Leave a Reply