19.07.2022

МГЗ та Металург призупинили контракти зі своїми працівниками

З 18 липня 2022 року, до кінця періоду військового стану призупинено дію контрактів (всіх виплат за ними) працівників МГЗ та СЦ “Металург”: їхні співробітники отримали електронні копії відповідного Наказу.

Усі, крім зайнятих у чергуваннях на заводі (а це одиниці людей) та вищого керівництва підприємства. Про це повідомили засмучені заводчани.

При цьому вказується, що призупинення контрактів має тимчасовий характер і не тягне за собою припинення їхньої дії. Тобто люди залишаються формально працівниками підприємств. Але виплат, які досі заміняли непрацюючим заводчанам на їхні заробітні плати, тепер не буде найближчим часом.

З людьми обіцяють розрахуватися до 18.07.2022 року. Однак деякі працівники ще не отримали виплати навіть за другу половину травня, не говорячи вже про червень. При цьому вони кажуть, що “надія вмирає останньою”, і ключове слово у цій фразі зараз – “вмирає”.

У Наказі посилаються на Закон №2136-IX, статтю 13. У цій статті є пункт: “Відшкодування заробітної плати, гарантійних та компенсаційних виплат працівникам на час призупинення дії трудового контракту в повному обсязі покладається на державу, що здійснює військову агресію проти України “.

Також вказується, що роботодавець повинен вести облік у частині нарахування зарплат своїм працівникам (якби вони отримували її, якби контракти не були припинені) з подальшим відшкодуванням цих та інших платежів за рахунок країни-агресора (мається на увазі РФ).

Leave a Reply