11.11.2015

Миколаївські дитсадки утеплюються

На даний момент у низці миколаївських дитячих садках активно проходять роботи з термосанації – спеціальним ізоляційним матеріалом «обшиваються» стіни, утеплюється дах, встановлюються сучасні двері, а також енергозберігаючі вікна. Крім того, у дитячих садах ремонтують вимощення, цоколь, упорядковують їх територію.

Сьогодні, 11 листопада, міський голова Юрій Гранатуров оцінив, як відбуваються роботи з термосанації дитсадка № 132.

“Роботи з термосанації проводяться відповідно до усіх будівельних та санітарних норм. Тобто утеплення дитячого садка здійснюється спеціальними матеріалами, дозволеними Мінздравом, вони протипожежні. Тут виконується цілий комплекс робіт. По-перше, тут утеплюють стіни, дах. Крім цього, у дитячому садочку приводиться до ладу вимощення, змінюються відливи, встановлюються нові енергозберігаючі вікна та двері. Цей дитячий садок далеко не новий, він панельний. У нього дуже невдала конструкція – в ній були великі тріщини, що проходять по панельним швах. Після того, як сюди виїжджала комісія з комунальної власності міської ради та управління капітального будівництва, у рамках міської програми ми почали роботу з термосанації”, – розповів керівник міста Юрій Гранатуров.

“Загалом роботи з термосанації дитячих садків почалися давно. Першим ще у 2007 році був утеплений дитячий садок № 7. У цьому плані він був експериментальним. Далі, коли здійснювався капітальний ремонт дитячого садка № 143 на Намиві, там була проведена термосанація”, – додав Юрій Ісайович.

За словами міського голови, утеплення дошкільних навчальних закладів дозволяє економити на їх опаленні солідні суми. Однак, як зазначив Юрій Гранатуров, економія коштів не головне. Важливо, щоб діти були в теплі: «Справа не тільки в економії коштів, справа в турботі про здоров’я дітей. Важливо, щоб вони, перебуваючи в дитячому садку, були в хороших умовах».

“Роботу з термосанації ми плануємо продовжувати. Управління освіти підготувала ще 4 проекти термосанації дитячих садків. І зараз йде робота над тим, щоб на утеплення залучити гроші у рамках Кіотського протоколу, щоб з бюджету не витратити ні копійки”, – сказав Юрій Гранатуров.

Юрій Ісайович підкреслив:

“Напрямок задано абсолютно вірний. Головне – не звернути з нього”!

Роботи з термосанації дитсадка № 132 тривають вже 4 місяці, вони завершені на 99 відсотків. Крім того, зараз утеплюють і дитячий садок № 131.

“У 2015 році були виділені гроші на термосанацію двох дошкільних навчальних закладів: дитсадка № 131 і дитсадка № 132. У дитячому садку № 132 відповідні роботи виконані на 99 відсотків, до кінця цього місяця вони будуть завершені. У дитячому садку № 131 роботи виконані на 70 відсотків. На даний момент вже повністю утеплений один блок дитячого садка, другий блок – на 50 відсотків. На наступний рік будуть передбачені гроші для завершення термосанації”, – розповіла начальник управління освіти Ганна Деркач.

“Передбачені гроші для завершення термосонації!, – розповів керівник управління освіти Анна Деркач.

Leave a Reply