10.04.2026

Миколаїв ухвалив неоднозначне податкове рішення

Миколаївська міська рада погодила подовження пільги на земельний податок для підприємств, які постраждали внаслідок війни.

Хоч були різні пропозиції, депутати вирішили, що пільги діятимуть до кінця військового стану та ще 6 місяців після.

Таке рішення ухвалили на сесії міськради сьогодні, 9 квітня.

Перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов повідомив, що пропонується внести зміни до рішення міськради минулого року по земельному податку для підприємств, які постраждали внаслідок збройної агресії, — продовжити для них пільги.

— Технічна правка. Фактично ми просто продовжуємо дію цього рішення, тих пільг, які у нас запроваджені цим рішенням, на 1 рік. Хочу звернути увагу, що була пропозиція від департаменту архітектури і містобудування щодо зміни цього строку не на 1 рік, а на 2 роки, тобто до 31 грудня 2027 року, — сказав Ігор Набатов.

Натомість мер Олександр Сєнкевич запропонував депутатам продовжити пільгу до закінчення військового стану і 6 місяців після. А депутат Дмитро Іванов вважав, що потрібно це зробити не просто до кінця війни, а до вібудови об’єктів.

Що таке пів року: об’єкти зруйновані, грошей немає, грошей на відбудову немає. Тому до відбудови об’єкта та введення його в експлуатацію треба продовжити цю пільгу, — запропонував Дмитро Іванов.

— Тоді ми отримаємо з вами всі об’єкти, які зараз недобудовані. Вони не добудуються до кінця нашого з вами життя. І не будуть здані в експлуатацію. Таке рішення ризиковане… Це недалекоглядно і небезпечно, я сказав би. Тоді у нас просто будуть використовувати люди землю, не відновлюючи ті зруйновані об’єкти, навіть будуючи поряд з ними нові. А зруйновані не будуть відновлюватися, — відповів міський голова.

Зрештою депутати проголосували про продовження дії пільг до кінця військового стану плюс 6 місяців потім. За проголосували 36 депутатів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *