29.09.2025

Миколаївський бізнесмен намагався продати до рф корабельну артилерію ЗСУ

Служба безпеки України заблокувала схему вивезення критично важливих комплектуючих до корабельних артилерійських установок на майже 1,5 млн доларів США.

За даними слідства, оборудку організував підприємець із Миколаєва, який незаконно заволодів артсистемами під час повномасштабної війни. Серед вилученого – від шестиствольних автоматів АО-18 до універсальних установок АК-176М.

Щоб приховати контрабанду, зловмисник помістив зброю у контейнери, замасковані під бойлери для води. Далі планував вивезти їх через підконтрольні фірми до країн ЄС і Південно-Східної Азії, а звідти – в росію.

Під час обшуків на складах та в офісах виявили:

артилерійські установки у спецконтейнерах;

комплектуючі до військових катерів;

фіктивні договори з іноземними підприємствами.На зображенні може бути: 2 людини, ливарня та текст «СБу СБУ 海 СЛУЖБА ВΚ бЕЗПЕКИ УКРАННИ»На зображенні може бути: 1 особа та текст

На зображенні може бути: текст

Озброєння передадуть для потреб Сил оборони.
Фігуранту вже повідомлено про підозру у готуванні до контрабанди зброї (ч.1 ст.14, ч.2 ст.201 ККУ). Йому загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *