30.06.2022

Миколаївський матрос  і після смерті залишився у строю

Серед тисяч світлин у “Стіні пам’яті загиблих за Україну”, яка розташована у стіні Михайлівського Золотоверхого монастиря, є світлина нашого земляка Дмитра Красова.

Матрос Красов Дмитро Володимирович народився 1 листопада 1975 року в Миколаєві. Загинув 13 серпня 2014р. від кульового поранення під час звільнення с. Грабське Амвросіївського району Донецької області. Його не вдалося врятувати через відсутність транспорту для евакуації до медиків.

Указом Президента України, “за особисту мужність та героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України”, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступенів (посмертно). Меморіальну дошку на честь героя АТО Дмитра Красова встановлено у Миколаївському муніципальному колегіумі.

Його мати, Красова Олена Миколаївна, усі ці вісім років збирала гроші, які держава виплачувала за її сина. Вона витратила їх на придбання автомобілю, що зможе врятувати життя іншим синам матерів України в підрозділі її сина.

“Ця неймовірна жінка, незважаючи на втрату єдиного сина, залишилася чуйною, сповненою любов’ю до ближнього, людиною.” – написав про неї Народний Герой України Олександр Терещенко.

Саме він організовував відправлення автомобіля з Литви до Миколаєва. “Від початку пошуку автомобіля, його ремонту, спорядження та доправлення до Миколаєва, він як магніт притягував прекрасних людей, з різних країн. Варто було згадати про дивовижну історію цієї машини, як починалася цепочка скидок, або взагалі благодійної допомоги.” – розповідає він.

Цю дивовижну та прекрасну історію розповіли на своїх сторінках у ФБ: Олександр Терещенко та відомий волонтер Олексій Зеліков.

Тож тепер повнопривідний VWagen T5 2008 року народження, після освячення у Храмі Святого Пантелеймона, стає до лав захисників України та буде справно рятувати їм життя.

А Дмитро Красов – завжди залишається в строю!

 

Leave a Reply