26.03.2016

На Миколаївщині група скаутів зайнялася проблемами екології (ВІДЕО)

11

На одному з островів річки Південний Буг, біля села Грушівка, пластуни, групою в 50 осіб, серед яких 12 скаутів з Німеччини, висадили понад двісті саджанців ясеня.

Ця акція відбулася в рамках програми “Зелена планета”, яка триває на Миколаївщині з 18 до 28 березня. З них два дні група подорожувала Первомайщиною за підтримки народного депутата Аркадія Корнацького.

Это международный проект – “Зеленая планета”. Объединенно с немцами украинские ребята Николаевской области с нескольких районов и немецкие скауты. Это общий проект. Садим деревья – восстанавливаем “лёгкие” планеты, – розповіла керівник групи первомайських скаутів Тетяна Зінов’єва.

Як розповіли представники національного природного парку “Бузький Гард”, які також приймали участь у насадженні дерев, на цьому острові колись був ліс. За часів царської Росії масив вирубали. І аж до 20 років ХХ століття на острові займалися вирощуванням городніх культур

Світлана Григорівна, провідний фахівець НПП “Бузький Гард”:

Ми дуже вдячні і дітям з України, які приїхали нам допомогти. І також німецьким гостям, які теж внесуть великий вклад у відтворення нашої природи.
Як для багатьох місцевих, так і для іноземних гостей посадка дерев – звичне явище. В Германії пластуни теж проводять схожі акції,- розповів скаут-лідер

Ніклас Кругер:

Ми зустрілися з Євгеном і Тетяною два роки тому, восени, в Берліні після проекту “Scouting Train” і вирішили створити спільний проект. Висаджувати дерева дуже корисно для природи.

Також під час візиту, скаути відвідали енергокомплекс Южноукраїнської АЕС.

Когда мы разрабатывали нашу программу, мы понимали, что детям постоянно сажать лес будет не интересно. Поэтому мы подумали что посадка леса будет ¼ нашего времени. Остальную половину мы отдаем на совместные игры и общение. Еще ¼ времени – это экскурсии по тому краю где находимся мы с вами, где живем. Даже те дети, которые живут на этой местности, они не всегда имеют возможность попутешествовать и что-то посмотреть, – говорить керівник Миколаївського обласного відділення скаутів України Євген Семенков.

Одним з таких місць стало узбережжя Південного Бугу в районі Іванівського мосту. Тут, поміж крутих скель, молодь вправлялася в скелелазанні, готували страви на вогні та активно розважалися.

Власне тут відбулося і прощання з закордонними гостями. Німецькі скаути відправилися в Баштанський район, а разом з ними і кілька місцевих пластунів. Фінальною точкою подорожі стануть Олешківські піски –одна з найбільших пустель Європи.

Читайте також: Представники ініціативної групи закликають відновити роботу Врадіївського маслосирцеху

Джерело: PERVOMAISK.INFO

Leave a Reply