21.03.2026

На Миколаївщині пенсіонерка втратила майже 24 тисячі гривень, намагаючись оформити «допомогу від держави»

Поліція Первомайська розслідує черговий випадок кібершахрайства, жертвою якого стала 69-річна місцева мешканка. Жінка, сподіваючись отримати фінансову підтримку, власноруч передала зловмисникам доступ до свого банківського рахунку.

Схема обману Заявниця побачила у соціальній мережі оголошення про виплату державної грошової допомоги. Перейшовши за посиланням на сторонній ресурс, вона ввела свої персональні дані та повні реквізити банківської картки (включаючи термін дії та CVV-код). Одразу після цього з її картки зникли всі заощадження — майже 24 тисячі гривень.

Розслідування та санкції За цим фактом слідчі Первомайського районного відділу поліції розпочали кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 КК України «Шахрайство». Зловмисникам загрожує до вісьми років позбавлення волі.

Поліція вкотре закликає до пильності:

  • Ніколи не вводьте реквізити платіжних карток на сумнівних сайтах.

  • Офіційні виплати оформлюються лише через застосунок «Дія» або у відділеннях банків та соцзахисту.

  • Усі посилання на «державну допомогу» в соцмережах (Facebook, Telegram) — це у 99% випадках шахрайство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *