07.05.2022

На миколаївських ринках ціни на продукти зросли на 20%

Вже понад два місяці в Україні триває повномасштабна війна, яку розв’язала Російська Федерація.

Активні бойові дії супроводжуються масштабними руйнуваннями інфраструктури, уповільненням бізнес-активності та міграцією працездатного населення у безпечніші регіони. Ці процеси посилюють сезонне коливання цін на продукти харчування та впливають на зростання собівартості товарів.

Так, на ринках хліб подорожчав на дві-три гривні. Тепер звичайний батон коштує 15 гривень, сімейний трохи більше – 16 гривень за буханець.

На 20% здорожчало і м’ясо. Якщо у перші дні війни полиці павільйонів були майже порожніми, зараз товару багато. Є і сало, і реберця і шия.

Якщо свинина була по 120 гривень, зараз коштує 140-150 гривень. Зараз люди вже більше купують у порівнянні з першими днями війни. Спочатку брали багато сала, щоб натопити жиру, кістки на борщ, – сказала продавчиня Наталія.

Зараз на Центральний ринок поставки м’яса прибувають щодня. В основному товар привозять з Миколаївської області. Це швидше, дешевше й безпечніше. Підскочили і ціни на овочі. Причина проста – раніше їх доставляли з Херсона, який нині в окупації. Тепер доводиться продумувати логістику з Умані.

Зазвичай у сезон огірки коштували 50 гривень, зараз – 70. Перець міг би бути вже по 100, але то херсонський, зараз продаємо імпортний, тому й дорожче. Зелень, цибуля, капуста не подорожчали, – розповіла продавчиня Тетяна.

А от фрукти коштують, як і раніше. На прилавках є яблука, мандарини, ківі, лимони і навіть полуниця.

Яблука зараз по 25 гривень за кілограм, до війни бувало таке, що й по 30 продавали. Мандарини подорожчали – 80 гривень за кіло, але я хороші продаю, смачні, – додала Тетяна.

Якщо полюбляте макарони, доведеться заплатити 30-40 гривень за кілограм. Рис, вівсянка та пшенична крупа коштують 20-30 гривень за кіло. Найдорожча гречка – 90-100 гривень. Її можна знайти не всюди. Продавці, які працюють самі на себе, відмовляються купувати цю крупу, бо не впевнені, що зможуть швидко продати.

Покупців на ринках поменшало більш ніж в половину, скаржаться працівники ринку. Значна частина платоспроможних людей виїхали з Миколаєва. Та попри значне зростання цін продавці чекають на миколаївців і запевняють, без продуктів місто точно не залишиться.

Джерело: Март

Leave a Reply