08.06.2022

На Південному напрямку йдуть артилерійські і повітряні дуелі

На лінії зіткнення на Південному напрямку ситуація стабільно напружена, переважно тривають артилерійські і повітряні дуелі.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила начальник об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

“Ситуація на лінії зіткнення Південного напрямку залишається стабільно напруженою, оскільки ворог продовжує бойові дії на зайнятих позиціях. Переважно тривають артилерійські дуелі, повітряні дуелі, оскільки росіяни завдають повітряних ударів і отримують відповідь від наших підрозділів. Тобто, це поки що дистанційна робота на лінії фронту, абсолютного зближення поки що немає”, – сказала Гуменюк.

Вона зауважила, що ворог безсистемно обирає цілі під час ракетних і артилерійських обстрілів.

“Ми бачимо абсолютно безсистемні обстріли росіян, і складається враження, що вони використовують застарілі карти, бо, намагаючись влучити у якісь обрані об’єкти, вони постійно “вкривають” житлові квартали, приватні будівлі, гаражі, спортивні школи, адміністрації в громадах — все те, що належить до цивільної інфраструктури і не містить жодних ознак військових об’єктів”, – пояснила начальник об’єднаного координаційного пресцентру.

За її словами, на Херсонщині ворог веде артилерійський та мінометний вогонь, не намагаючись просуватися суходолом, оскільки усвідомив, що дістане серйозну відсіч. На Миколаївщині б’є ворожа артилерія та реактивні системи залпового вогню. Зокрема, вночі обстріляно територію передмістя Миколаєва.

“На щастя, жертв немає, але психологічний тиск шалений тому, що знов посеред ночі рвались касетні снаряди, які несуть у собі потужну небезпеку і в подальшому”, – зазначила Гуменюк.

Вона додала, що на Одещині ситуація стабільно контрольована, зокрема й у районах, прилеглих до Придністров’я.

Leave a Reply