04.11.2015

На волонтерський пост, що на миколаївському жд вокзалі, терміново потрібні харчі

кормят бойцаНа волонтерський пост, що розташований на миколаївському залізничному вокзалі, терміново потрібні харчі.

Щодня туди прибувають солдати, які нестимуть службу у Миколаєві або чекають на відправку до зони АТО. Миколаївці звозили туди речі, домашню їжу, чай, каву та інші продукти, щоб нагодувати та обігріти захисників України. Але зараз харчі скінчилися, і годувати солдатів нема чим. Волонтери звертаються до всіх небайдужих громадян по допомогу: конче потрібна їжа і гарячі напої.

Харчі зараз найгостріша проблема волонтерського посту. Продуктів треба багато, а допомоги простих миколаївців не вистачає. Коли через Миколаїв їдуть ешелони із військовими, до волонтерського посту потрапляють по 700-800 солдат одночасно. Тоді волонтерам доводиться витрачати на продукти власні гроші

Ірина Абрамова – координатор волонтерського посту
У нас всегда потребность колбаса, сыр, кофе, печенье-конфеты и сахар. Это то основное, что нужно всегда. Мы вот пытались подсчитать, у нас за месяц съедают порядка 30 кг сыра и 60 кг колбасы, это просто на бутерброды, на считая того, что девочки приносят и борщи, и жаркое и плов, и блинчики.

Мы ж не можем сказать. Ребята извините, у нас нет ничего покушать. Когда ребят много появилось, ты ж им не скажешь, что у нас ничего нет. Бежишь и покупаешь, все что нужно, чтобы их накормить-напоить. Потому что это у нас уголок дома, когда они это видят, они говорят, теперь мы понимаем, почему мы там. Потому что мы видим, что это все не напрасно, потому, что нас ждут дома

Волонтерка Ірина Мінюкова працює на посту з перших днів, каже відчуває у цьому своє призначення.

«Давно хотелось что-то делать и не везде можно себя проявить. – розказує жінка, – А так по телевизору услышала, что у нас вот организовалось, сразу пришла в один день, это было случайно. И не то, что понравилось, а поняла, что мне здесь надо быть. Ребята в сыновья годятся, и дать им душевное тепло, чтобы они почувствовали себя, как в семье. Потому что не везде такое есть.»

На посту постійно вартують мінімум двоє волонтерів. Вони допомагають військовим із придбанням квитків поза чергою, розказують, як проїхати до шпиталю або до військової частини. Крім цього солдати можуть отримати на посту будь-які побудові дрібниці.
Ірина Абрамова – координатор посту
У нас есть все средства гигиены, ребятам принять душ, у нас есть одноразовые станки, мыло, гель для душа, для бритья и после бритья, это все приносят неравнодушные николаевцы. У нас же здесь есть аптечка, мало ли что – желудочные, обезболивающие, и перевязки у нас время от времени девочки делают, потому что часто ребята из Днепропетровского, Харьковского госпиталя переводятся в наш госпиталь ближе к месту жительства или службы, приходится и перевязки делать.

Поки що на посту є певний запас, але він поступово спливає. Тож волонтери просять усіх небайдужих миколаївців про допомогу. Волонтерський пост працює цілодобово. Крім цього, у соцмережі фейсбук є сторінка «Волонтерський пост Миколаїв», де волонтери публікують інформацію про нагальні потреби, а також реквізити банківських карток для грошових переказів.

Нагадаємо, влітку цього року на миколаївському залізничному вокзалі облаштували волонтерський пост – перевалочний пункт, де військові можуть провести певний час, дочекатися транспорту, переночувати та поїсти.

Це волонтерський пост, розташований на залізничному вокзалі у Миколаєві. Сюди потрапляють солдати, які рухаються проїздом через Миколаїв та змушені чекати на свій потяг або автобус. Солдати прибувають щодня, і всіх треба нагодувати, обігріти та навіть вкласти спати.

Вікторія Лакезіна

Leave a Reply