14.11.2024

На земельні аукціони виставили природні степи та ліси Миколаївщини

Розорати все: держава запланувала знищити степи та ліси.

Ще в кінці серпня ТОВ “Земельний Банк” запустив перші онлайн-аукціони з оренди державних земель сільськогосподарського призначення. Заплановані державою понад 90 тис.га земель поступово реалізуються.

Повідомляє Українська Природоохоронна Група.

Ми зробили аналіз таких земель Одеської та Миколаївської областей і виявили, що значна частина земель це не рілля, а природні ділянки: луки, степи, ліси.

На Миколаївщині 4,7% (понад 990 га) всіх земель які планують виставити на аукціон є повністю або частково степовими, лучними або вкритими лісом.

На Одещині 21% (понад 1250 га) є повністю або частково степовими або вкритими лісом.

Частка ділянок, які повністю є степовими серед природних ділянок, які планують виставити на аукціон становить 66,6% на Миколаївщині та 60% на Одещині.

Найбільш показовим прикладом планів держави знищувати природу є, те що в межах Одещини 99% всіх природних територій розташовані практично єдиним масивом в межах Петровірівської громади, де на аукціон планують виставити понад 1200 га степів та лісів в долині річки Середній Куяльник.

Наміри держави в реалізації та знищені природних територій суперечать Указу Президента щодо збереження та відтворення лісів, Конвенції про біорізноманіття, Закону Про основні засади екологічної політики до 2030 року, а також регламенту Європейського Союзу по боротьбі з знелісненням.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *