04.05.2022

Невтішна ситуація з житловою нерухомістю у Первомайську

Своїми спостереженнями за ринком житла та прогнозами з нашим виданням люб’язно поділилася власниця агенства нерухомості GRAND ESTATE, Ірина Сокур.

Як розповіла пані Ірина, агенство почало працювати лише в листопаді минулого року. Вдалося попрацювати недовго, діяльність обмежила війна. Продовжували працювати весь цей час, але не в офісі, а вдома. І це були операції тільки з надання в оренду житла. І клієнти в основному – переселенці.

Як зміни сталися на ринку нерухомості Первомайська за ці більш ніж два місяці, як іде війна в Україні?

З моменту вторгнення до нашої країни Російської федерації попиту на купівлю-продаж взагалі не спостерігалось. Ми були змушені припинити продаж. В той же час дуже розвинувся ринок оренди нерухомості. В наше місто почали прибувати переселенці з першого дня війни. 24 лютого до нас був перший дзвінок близько шостої години вечора, це були переселенці з міста Харкова. Вони перші почали приїжджати в наше місто. І з того дня активно шукають житло саме переселенці. Вони шукають житло зі всіма умовами та на короткострокову оренду. Вони шукають комфортне житло, щоб там були усі предмети побуту . Але на сьогоднішній день пропозицій майже не має. А попит дуже-дуже великий.

До нас кожного дня близько 20 – 25 дзвінків надходить саме від переселенців. За останній час надходять дзвінки з проханням забронювати житло на літній період. Мені здається, буде ще великий приток людей. Зараз діти навчаються, трохи люди обмежені в пересуванні. А на літній період хочуть в більш спокійному місці знаходитися. Щоб мати змогу відпочити і дати таку можливість дітям.

Якому житлу віддають перевагу? Людей цікавлять квартири чи будинки?

Більшість запитів надходить на квартири. Вісотків 15 згодні взагалі на будь які умови, аби тільки десь зупинитись і мати місце перепочинку. А більшість шукає квартири з усіма зручностями. Та на сьогоднішній день у нас немає жодної вільної пропозиції. Навіть ті об’єкти, які були не ліквідні, наприклад з радянським ремонтом і старими побутовими приладами, яким ніхто не цікавився, зараз стали актуальними і давно в них вже перебувають переселенці. До речі, для переселенців ми працювали безкоштовно, без нашої комісії за послуги. Вимоги у шукачів житла базові – щоб був холодильник, пральна машина і, при наявності авто, парковка біля будинку

Состереження за сайтами, на яких є інформація про продаж житла, показує, що з недавнього часу кількість охочих продати нерухомість зростає. Та чи можливо зараз стати власником квартири чи будинку?

Від початку масштабного вторнення перестав працювати взагалі реєстр речових прав на нерухоме майно. Тобто такі операції не могли здійснюватися взагалі. Кабміном опубліковано постанову номер 480 від 19 квітня, в якій сказано, що відновлюється робота держреєстру. І вона набирає чинності 28 квітня. З цього часу можливо здійснювати операції з купівлі-продажу нерухомості. Але ці операції також обмежені. Тому саме зараз збільшується трохи пропозицій нерухомості. А до цього в рекламі об’єкти були відсутніми. Лише зараз починаємо працювати у цьому напрямку, зв’язуватися з власниками житла. З приводу рішення Кабміну я ще чекаю роз’яснень.

А чи були механізми придбати житло з можливістю наступного його оформлення, в період, коли закрито реєстр?

Ми на цей час взагалі припинили рекламу і до нас не було звернень. Всі об’єкти були зняті з роботи, тому да нас не було таких звернень.

Ми не знаємо термінів, але всі переконані у перемозі України. Які Ваші прогнози щодо місцевого ринку житлової нерухомості одразу після перемоги?

Я сподіваюся, як тільки закінчаться військові дії на території нашої країни, в наше місто приїде багато переселенців, які залишаться жити в нашому місті. Тому попит збільшиться на житло. І в першу чергу це будуть молоді сім’ї. При цьому суттєво ціни не зміняться. Будемо сподіватися, що курс долара стабілізується і ціни залишаться на попередньому рівні. А попит збільшиться. Принаймні на відсотків 20.

Leave a Reply