04.05.2022

Оперативне командування “Південь” звертається до всіх представників четвертої влади

Важливо пам’ятати, що триває війна і задля перемоги слід дотримуватися балансу між доступом преси до подій і безпекою держави.

Тому, Оперативне командування “Південь”.

Звертається до всіх представників четвертої влади із закликом неухильно дотримуватися наказу Головнокомандувача Збройних Сил України від 3 березня 2022 року № 73, яким встановлено порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у районі ведення бойових дій на період воєнного стану.

Задля дотримання всіх необхідних безпекових умов, журналісти можуть збирати інформацію на місцях відразу після обстрілів, отримавши відповідні дозволи від командувачів угруповань військ. Слід бути готовими до того, що допуск на деякі об’єкти може бути заборонений взагалі.

При цьому дозволяється оприлюднення зроблених фото та відео представниками ЗМІ та журналістами щодо подій на місці ведення бойових дій по завершенню 12 годин для військових об’єктів, через 3 години – для цивільних об’єктів. Для цього необхідно у компетентних органів уточнити точний зафіксований час події.

Протягом всього часу перебування в районі ведення бойових дій, необхідно носити (розміщувати) знаки розпізнавання (позначки) представників ЗМІ (транспортних засобів ЗМІ) на видному місці, за винятком ситуацій, коли зазначене може привести до виникнення загрози життю та здоров’ю представникам ЗМІ.

Вони повинні мати при собі засоби індивідуального захисту, що включають в себе, як мінімум, захисний шолом і бронежилет з відповідним маркуванням «ПРЕСА» «PRESS». Також необхідно мати при собі медичну аптечку з усім необхідним для надання першої медичної допомоги) та вміти нею користуватися.

Представники четвертої влади не повинні чинити дій, несумісних зі статусом цивільних осіб: не вдягати формений одяг та знаки розрізнення Збройних Сил, інших складових сил оборони, не брати в руки зброю та боєприпаси.

По завершенню роботи на військових об’єктах, за вимогою передати визначеній особі електронні та матеріальні носії з фото- та відеоматеріалами для перевірки на предмет наявності інформації, яка не підлягає розголошенню. Якщо таку інформацію буде знайдено – необхідно видалити її з електронного носія.

У разі порушення цих Правил відбуватиметься скасування акредитації відповідних представників ЗМІ, а у випадку з іноземними, можливо і видворення з країни із забороною в’їзду на кілька років.

Закликаємо журналістів уникати розголошення інформації, що може призвести до обізнаності противника про дії сил оборони та негативно вплинути на хід виконання їх завдань за призначенням.

Leave a Reply